Proč jíst tvaroh v noci

Pokud máte ve své blízkosti osobu, která se zabývá fitness nebo kulturistikou už jste si všimli, že na večer jí syrový tvaroh. Někomu se taková pochoutka možná zrovna nezamlouvá, ale jedná se o velmi dobré řešení, jak nabrat svaly. Proč?

Tvaroh je bohatým zdrojem bílkovin v tomto případě obsahuje bílkovinu zvanou kasein. Kasein pomáhá k pomalému trávení tvarohu, což vede k dlouhodobému obohacování svalů proteinem. Tím svaly lépe regenerují a získávají objem.

Nasazení nočního tvarohového opojení je nejlepší, pokud se snažíte získat potřebný objem před následným rýsováním. Při intenzivních tréninzích vám tvaroh pomůže udržet získané napumpování a kasein udrží svaly v nejlepší kondici. Druhým způsobem je nasazení tvarohu při dietě, kdy se odbourávají tuky, ale díky kaseinu svaly získávají potřebné bílkoviny.

Kdy jíst tvaroh?

Jednou z největších objevů nebo spíše tipů ve fitness je dopřání si jedné vaničky tvarohu na noc. Po dlouhém náročném tréninku není nic lepšího než správná výživa pro vaše svaly. Tvaroh bez jakékoli úpravy není žádná pochoutka, ale prvním krokem pro jeho snědení je uvědomění si, že je to přírodní cesta k vysněné postavě.

Tip: Tvaroh je nejlepší jíst přímo před spaním, klidně jako druhou večeři. Jezte především odtučněný tedy 0,5 % tvaroh.

Mezi další výhody tvarohu patří:

  • Snižuje pocit hladu.
  • Má nízký obsah tuku.
  • Je vhodný ke konzumaci při dietě.
  • Chrání zuby před zubním kazem.
  • Obsahuje vápník.
  • Podporuje lepší kvalitu pleti.

Náhražka za tvaroh

Pro ty, kteří se ani tak nedonutí je tu dražší náhražka v podobě suplementu. Čistý kasein, který zpomalí trávení bílkovin a začne je postupně uvolňovat v pravidelných dávkách do svalů. Kasein zakoupíte v jakémkoli fitness obchodě mezi 300-1000 Kč. Kasein je velmi oblíbený a hojně využívaný mezi sportovci. Je tedy jen na vás, kterou cestu zvolíte.