6 důvodů, proč byste měli užívat syrovátkový protein

Syrovátka zvyšuje sílu a zbavuje vás příznaků onemocnění.

SYROVÁTKOVÝ PROTEIN NENÍ pouhým palivem velkých svalovců. Pokud trénujete kvalitně a dodržujete stravu plnou proteinů, plodů bohatých na vlákninu a vitamíny a kvalitních sacharidů a stále nevidíte požadované výsledky, syrovátkové bílkoviny vám pomohou získat lepší výsledky. To však není jediný důvod, proč by měly být součástí vaší každodenní rutiny. Zde najdete top šest zdravotních přínosů syrovátky!

Spaluje tuky a zachovává svaly

Snížili jste kalorický příjem a doufali jste, že se jich zbavíte? Pokud ano, tak budete chtít něco vědět – výzkumníci v Minnesotě provedli 12 – týdenní studii, kde byl denní příjem kalorií snížen na 500 kalorií. Poté poskytli některým účastníkům syrovátku a ti ztratili významné množství tělesného tuku a lépe si uchovali svaly. Pokud nutně potřebujete jíst, vyzkoušejte syrovátkovou tyčinku.

Zvyšuje objem a sílu

Dřete v posilovně a doufáte, že získáte sílu? Výzkumníci na Baylorské univerzitě v Texasu vybrali 19 mužů, kteří absolvovali zátěžový trénink v průběhu 10 týdnů a některým z nich dávali 14 gramů syrovátkové a kaseinové bílkoviny spolu se 6 gramy volných aminokyselin, přičemž zbývajících 20 gramů bylo placebo. Ti, kteří konzumovali syrovátku, měli větší nárůst hmotnosti bez tuku a svalové síly. Klíčem je sledovat příklad studie a konzumovat syrovátku jednu hodinu před a po cvičení.

Snižuje pocit hladu

Jste hladoví? Syrovátka vám může pomoci snížit hlad a vyhnout se přeměně vašeho těla v bowlingovou kouli. Australští vědci měli 28 obézních mužů, kteří konzumovali čtyři různé nápoje. Ti, kteří konzumovali nápoj obsahující 50 gramů syrovátky, výrazně snížili hladinu ghrelinu (hormon, který dává mozku signál, že máte hlad) až o čtyři hodiny později. Takže místo toho, abyste si zaplácali žaludek nezdravým jídlem, si raději dopřejte proteinový nápoj.

Bojuje proti rakovině

Rakovina je jako smrtící loterie, která se může dotknout mnoha lidí v jednom rodě. Naštěstí existují způsoby, jak proti ní bojovat. Jedním ze způsobů je pravidelné kontrolování konkrétního druhu rakoviny, která může nastat ve vaší rodině. Různé studie rovněž dospěly k závěru, že syrovátkový protein může pomoci v boji proti některým běžným formám rakoviny, včetně prostaty či tlustého střeva. Pokud jste v ohrožení, nezapomeňte jít na vyšetření, poslouchejte rady lékařů a zvažte zahrnutí syrovátkových bílkovin do vašeho jídelníčku.

Snižuje stres

Stresujete se? Nepomyslete ani na kapku alkoholu, protože studie provedené v Nizozemsku zřejmě nalezly mnohem lepší alternativu pro ty, kteří jsou vystaveni stresu. Výzkumníci získali 58 dobrovolníků, kteří se podrobili stresu, a zjistili, že ti, kteří konzumovali syrovátkový protein, zaznamenali méně příznaků deprese a vypadali v lepší náladě než ti, kteří to neudělali. Došli k závěru, že se vyskytly pravděpodobné změny v mozkovém serotoninu. Namísto utopení vašich bolestí v alkoholu se rozhodněte pro osvěžující syrovátkový nápoj.

Zlepší imunitní systém?

Výzkumníci z univerzity v Albertě zjistili, že mužské subjekty, které se účastní namáhavé aerobní aktivity, trpí výrazně sníženými hladinami glutathionu, které by mohly mít dopad na nervový či imunitní systém. Nicméně také zjistili, že díky doplňování syrovátkových bílkovin se u testovaných objevila významně snížená hladina glutathionu. Tak bojujme proti nežádoucím účinkům se syrovátkou!