Cvičte nohy a spalte kalorie. Nejlepší cviky pro maximální účinnost

„Cvičit nohy je základ“! Taková slova budete slýchat od zkušených cvičenců, pro které se stalo jejich tělo svatým chrámem. Ještě aby ne. Vždyť na nohách to celé stojí, ne? A věděli jste, že svaly nohou patří mezi největší svaly v těle? Proto nebuďte překvapení, když vám řekneme, že cvičením nohou spálíte obrovské množství kalorií. Navíc cvičit nohy je zkrátka nutnost. Muži je musí cvičit, aby nezaostávaly oproti zbytku těla a ženy, aby měly vypracované hýžďové svaly na letní dovolenou. My vám v našem článku prozradíme, jak cvičit nohy doma a při tom spálit obrovské množství tuků.

Žabák

Žábu je nejlepší provádět venku, jelikož potřebujete dostatečně dlouhou dráhu. Na provedení tohoto cviku není nic těžkého. Jedná se totiž o dřep s výskokem dopředu. Takových žabáků pak můžete dělat libovolné množství, zkrátka kolik jich zvládnete, tolik jich udělejte. Pro pořádné nakopnutí vašeho metabolismu jich doporučujeme dělat alespoň 12 v jedné sérii. Pokud se vám ven nechce, stačí když budete dělat doma dřepy s výskokem.

Angličáky

Velice komplexní cvik, kterým procvičíte krom nohou také prsa, ruce a břicho. Ve své podstatě kombinujete dva cviky – klik a dřep s výskokem. Lehčí varianta je bez kliku, ale také při ní spálíte méně kalorií.

Výpady 

Výpady asi každý z vás zná. Hned za dřepy se jedná o nejzákladnější cvik na nohy. Při klasické verzi výpadů však nespálíte tolik kalorií. Proto vám doporučujeme dělat výpady v o dost rychlejším tempu. Jak tedy na ně? Zkrátka a jednoduše mírně vyskočíte a při tom jde jedna noha dopředu a druhá dozadu. Pak se jen nohy v rychlosti prohodí a takhle to zopakujete celé 20x dokola v rychlém tempu.

Přeskakování 

Další varianta dřepů s výskokem, kterou navíc můžete monitorovat váš výkon. Přeskakovat můžete cokoliv a kdekoliv. My doporučujeme, abyste pro větší bezpečnost přeskakovali provázek, který natáhnete mezi dvě lehce zabodnuté tyčky v zemi. Pokud o provázek škobrtnete, nic se vám nestane. Výhodou cviku je to, že si můžete libovolně volit výšku přeskoků a do budoucna se tak zlepšovat. Navíc můžete přeskakovat jednat čelně k překážce, ale také bočně.

Sprint

Tady asi není třeba něco vysvětlovat. Najděte si krátký, rovný úsek s vhodným povrchem a zkoušejte, co vaše tělo vydrží. Sprinty nejenže vyženou váš metabolismus do nejvyšších otáček, ale také zocelí vaše nohy.

Díky těmto cvikům zhubnete přebytečná kila, ale také získáte pevné, vypracované nohy a hýždě. S délkou cvičení to nemusíte přehánět, jelikož se jedná o cviky, které se řadí do HIT tréninku, tedy do tréninku, kde cvičíte ve vysokém tempu, ale pouze po krátký čas. Počet sérií za trénink bude závislý na vaší aktuální formě. Za nás doporučujeme dělat alespoň 10 sérií a cvičit pravidelně každý třetí den. Nezapomeňte, že klíčem k hubené postavě je strava s nízkým obsahem tuků a cukrů. Proto tyto složky stravy omezte na minimum a naopak podpořte růst svalů zvýšeným příjmem bílkovin.