Základní nastavení WordPressu

Čistá instalace WordPressu má defaultní nastavení, které však není ideální a doporučuji provést několik jednoduchých úprav v nastavení, které pomohou vám i vašemu webu k lepším výsledkům. Udělal jsem screenshoty z každé stránky nastavení, abych ukázal, jak mám nastavený tento web. Změny jsou minimální, ale přesto jsou důležité a doporučuji každému, aby si po spuštění webu ihned upravil nastavení a předešel tak případným problémům.

V základním nastavení si můžete upravit název webu, pokud jste při instalaci zvolili nevhodný název. Popis webu je neméně důležitý, proto si pořádně rozmyslete, co tam napíšete. Měl by přesně vystihovat, o čem jsou vaše webové stránky. Popis webu je důležitý pro optimalizaci, protože se zobrazuje spolu s názvem webu ve výsledcích vyhledávání.

Instalace WordPressu a Úvodní stránka webu musí obsahovat adresu webu v přesném tvaru. Někdy se může stát, že po instalaci jsou tyto položky doplněny ještě o další slova a to je nežádoucí. Jestli je vaše doména ve tvaru např. „mojenovadomena.cz“ vyplňte tyto položky takto „http://www.mojenovadomena.cz“.

V nastavení pro publikování nemusíte nic měnit.

V nastavení pro publikování si změníte typ zobrazování úvodní stránky. Musíte si rozmyslet, zda chcete na první stránce zobrazovat výpis nejnovějších příspěvků, nebo chcete mít na hlavní stránce statický – neměnný obsah. Na webu Worp.eu jsem vybral druhou možnost, a proto jsem si napřed musel vytvořit dvě nové stránky – Home a Novinky, které jsem následně zvolil ve výběru.

V nastavení komentářů můžete povolit nebo zakázat návštěvníkům přidávat komentáře. Pokud se rozhodně povolit komentáře, důrazně doporučuji nainstalovat plugin proti webovému spamu.

V nastavení médií nemusíte nic měnit.

V nastavení trvalých odkazů doporučuji zvolit typ odkazu na Název příspěvku. Webové adresy pak budou obsahovat slova z názvu příspěvku a nebudou obsahovat nesmyslné znaky. Tento způsob je také vhodný pro lepší přehlednost odkazů stránek a může mít příznivý vliv na optimalizaci pro vyhledávače.