Zahraniční webhosting a registrace domén – srovnání a recenze

V různých internetových diskuzích kolují úvahy, že pokud máte například web v němčině, měli byste mít webhosting umístěn v Německu, abyste se lépe umisťovali ve vyhledávači. Mnozí si myslí, že Google bere v úvahu i lokalitu umístění webu a podle toho dává jiná hodnocení. Osobně si myslím, že takhle to Google a jiné vyhledávače neřeší a důvod, proč využívat zahraniční webhosting je úplně jiný. A to je rychlost načítání webu.

Zahraniční webhosting pro rychlé načítání webových stránek

Při vytváření webových stránek pro cílovou skupinu v zahraničí musíte brát ohled na dostupnost webu a musíte počítat s tím, že pro návštěvníky na druhé straně světa nebude levný český webhosting ideálním řešením.

Když vezmeme příklad s Německem, nemusí být rychlost načtení webu rozpoznatelná a nebál bych se hostovat německé weby v ČR. Dovolím si tvrdit, že u nás můžete bez problému hostovat pro celou střední Evropu a rychlost načítání webu bude stále dobrá. Nicméně u webů, které cílí například na Velkou Británii, Francii, Španělsko nebo třeba Rusko, bych už uvažoval o místním webhostingu, a pokud máte weby s cílovkou v Severní nebo Jižní Americe, tak o volbě webhostingu nemusíte vůbec přemýšlet, využití místního webhostingu je nutností.

Přehled zahraničních webhostingů a registrátorů domén

123-reg.co.uk

123-reg.co.uk je největší registrátor domén a provozovatel webhostingových služeb ve Velké Británii. Pokud rozjíždíte projekt zaměřený na Británii, nemusíte váhat a využijte služeb této společnosti.

Heart Internet

Heart Internet se zaměřuje na webhosting, pronájem VPS a dedikovaných serverů. Umožňuje instalaci redakčních systémů (WordPress, Drupal, Joomla) jedním kliknutím.

Domain.com

Domain.com je webhostingová společnost ze Spojených států a její cílovkou jsou malé a začínající firmy, start-upy a online podnikatelé. Společnost nabízí všechny potřebné služby pro online podnikání.

GoDaddy.com

GoDaddy.com je jedna z celosvětově nejznámějších společností provozující registraci domén. Její hlavní oblast účinkování jsou Spojené státy, ale její služby jsou využívány celosvětově. Jedna z nepoužívanějších funkcí je tzv. parkování domén.

Register.com

Register.com kromě webhostingu a registrace domén nabízí webdesignové služby pro vaše stránky. Společnost je ze Spojených států, ale její působnost je celosvětová.

Web.com

Web.com je společnost ze Spojených států zabývají se tvorbou webových stránek a online marketingem.

One.com