5 tipů pro uživatele WordPressu

WordPress je nejčastěji využívaný redakční systém. V tomhle článku si prozradíme pár tipů týkajících se WordPressu.

Nastavení automatické publikace článku

Nemusíme být zrovna přítomní v administraci, abychom mohli publikovat článek. Stačí ho nejprve napsat a pak mu nastavit domu publikace. Pak můžeme klidně odjet do práce, na dovolenou nebo kamkoli jinam a WordPress se o to postará za nás.

Pluginy pro hromadnou úpravu

Uživatelé WordPressu často podceňují sílu pluginů. Existujhí například pluginy, které umí hromadně upravit různá data. Například pokud potřebujeme změnit velikost a formát náhledových obrázků pro optimalizaci rychlosti načítání webu, stačí stáhnout odpovídající plugin a on se o to postará za nás. Ušetříme si tak hodiny práce a námahy.

Štítek jako alternativní rubrika

Často potřebujeme vytvořit individuální rubriky, které se klasickým způsobem řešit nedají. Například kategorie pro různá filtrování článků a produktů. K tomu se dají efektivně využít štítky. Soudružným příspěvkům přidejte stejný štítek a na ten pak můžete odkudkoli odkázat. Štítek se chová stejně jako jedna rubrika a zobrazí soudružné články.

Komplexní pluginy na rozšíření WordPressu

Existují také pluginy, které jsou mnohonásobně větší a přináší do WordPressu daleko více možností. Jedním z takových pluginů je například WooCommerce. S tímto pluginem můžeme za pomoci WordPressu vytvořit plnohodnotný e-shop se spoustou možností. Tento plugin se za nás postará o spoustu důležitých funkcí. Další komplexní pluginy nám dovolí pomocí WordPressu vytvořit například fórum, nebo fotogalerii.

Pluginy na ochranu našeho webu

Jako poslední tip chci zmínit ochranné pluginy. Spousta uživatelů WordPressu je podceňuje a mnozí o nich ani neví. Existují pluginy, které se chovají jako antivirový program a také existují pluginy, které chrání web před spamem a zbytečným zatěžováním. Tyhle pluginy jsou nesmírně důležité a doporučuji se ve Vašem WordPressu používat, dokud ještě není pozdě.