Co zajímavého přinesl nový Macbook Air 15″?

Je to teprve pár týdnů a už se o novém Macbooku Air hovoří jako o nejlepším počítači na celém světě. V tomto článku jsme si dali za úkol představit, jaké novinky Apple ukázal tentokrát a na co se můžete těšit.

15,3” Liquid Retina displej

Nový MacBook Air je vybaven prostorným 15,3” displejem Liquid Retina s vysokým rozlišením, takže uživatelé uvidí ještě více obsahu. Díky podpoře 1 miliardy barev vypadá obsah na displeji nového Macbooku pozoruhodně sytě, živě a text je ostrý jako břitva. Má také dvakrát vyšší rozlišení a je o 25 % jasnější než srovnatelný notebook Macbook Air 13” M2.

Nejtenčí 15” notebook na světě

Nový MacBook Air je tenký pouhých 11,5 mm, což z něj dělá nejtenčí 15” notebook na světě. Váží jen 3,3 kg, takže je jednoduše přenosný. I přes svůj rozměrný displej je nový MacBook Air pevný a odolný.

MacBook Air je také vybaven nabíjením MagSafe a dvěma porty Thunderbolt pro připojení příslušenství. Dodává se ve čtyřech provedeních – temně inkoustovém, hvězdně bílém, vesmírně šedém a stříbrném.

Bleskový výkon a ohromná výdrž baterie s M2

Díky čipu M2 má MacBook Air 15” neuvěřitelný výkon. Je až 12× rychlejší než nejrychlejší MacBook Air s procesorem Intel. Také má mimořádnou výdrž baterie – až 18 hodin. 15” MacBook Air je vybaven výkonným 8 jádrovým procesorem se čtyřmi výkonnými a čtyřmi úspornými jádry, 10 jádrovým GPU pro bleskurychlou grafiku a 16 jádrovým NeuralEngine.

Výkon počítače M2 umožňuje uživatelům pracovat, hrát si nebo vytvářet téměř cokoli – kdekoli.

Zvukový systém se šesti reproduktory

Design nového 15” MacBooku Air je také vybaven novým fenomenálním zvukovým systémem se šesti reproduktory. Nové reproduktory poskytují dvojnásobnou hloubku basů pro plnější zvuk a prostorový zvuk poskytuje pohlcující zážitky při poslechu hudby i sledování filmů.

Výkonná produktivita se systémem macOS

MacOS Ventura posouvá práci s Macem na zcela novou úroveň, která uživatelům pomáhá dosáhnout ještě více. Zprávy a Mail jsou lepší než kdy dřív, zatímco Safari předznamenává budoucnost bez hesel díky passkeys. StageManager automaticky organizuje aplikace a okna, takže se uživatelé mohou soustředit na daný úkol, a přesto vše vidí jedním pohledem. Díky funkcím Continuity jako je Handoff, AirDrop, Universal Clipboard a Messages, mohou uživatelé bez problémů pracovat na Macu i iPhonu.

Tip: Pokud chcete pro svou práci využívat opravdové kombo nejmodernějších technologií, podívejte se také na nabídku nejnovějších iPhonů 14 Pro z řad Apple zde.