Proč si plánovat každý měsíc?

Plánujete si nebo žijete ze dne na den? Víte, kam se chcete v životě ubírat nebo čekáte, kam vás vítr zavane? Pokud chcete být pánem svého života a být úspěšní, plánům se nevyhnete. V dnešním článku vám prozradím, proč jsou plány (dle mého) důležité, a to nejen na měsíc. 

Proč plánovat?

Než se pustíme do samotného plánování měsíce, a co vše je v plánech na měsíc třeba uvést, podíváme se, proč vůbec začít s plánováním.

Jak jsem již na začátku tohoto článku zmínila, plány jsou důležité, pokud chcete vědět směr, jakým se váš život bude ubírat. Bez plánů budete jako loď na rozbouřeném moři, která jede tím směrem, kam ji proud nebo vítr zavane. Taková loď nejspíše ztroskotá nebo dopluje jinam než sám kormidelník měl v záměru. Pokud však budete mít jasný plán, dojedete tam, kam si přejete. 

Měsíční plány

A teď se už můžeme pustit do tématu měsíčním plánů. To, co vše je třeba si na každý měsíc naplánovat, je dost individuální. Přidávám však pár tipů a plánů, které by ve vašem plánování dle mého neměly chybět. 

Finance

Hlavní částí vašich plánů by měly být finance.

Naplánujte si odhadované příjmy a výdaje, ale také si celý měsíc skutečné příjmy i výdaje zapisujte. Vytvořte si sešit, stáhněte aplikaci do mobilu nebo si zapisujte do poznámek za co v daný měsíc utrácíte, a také kde se berou vaše příjmy. 

Díky tomu můžete lépe pohlídat a zjistit, kde máte rezervy, nebo kde příliš utrácíte. 

Naplánujte si také nové zdroje příjmů. Pokud máte zaměstnání, zkuste vymyslet, kde lze jinde získat další příjem. Samozřejmě legální cestou. Pokud podnikáte, bude to pro vás snazší. Zkuste vymyslet, jak lze příjmy zvednout a výdaje snížit.

Povinnosti

Sepište si také, jaké povinnosti vás daný měsíc čekají.

Zkuste tyto povinnosti splnit co nejdříve, ať se můžete po zbytek měsíce zabývat příjemnějšími věcmi a záležitostmi. Mezi povinnosti může patřit vše, co musíte zařídit, jako je návštěva lékaře, přepiš auta, úřední povinnosti, apod. 

Mezi povinnosti můžete také sepsat povinnosti týkající se domova jako je přestavba, generální úklid, apod. 

Sport, výživa, zdraví

Nezapomínejte také na své zdraví a svou postavu.

Naplánujte si, jakých cílů a jakým směrem se chcete ubírat. Naplánujte si, kolikrát týdně se chcete věnovat sportu, pohybu, zdraví a nezapomeňte si také naplánovat zdravý jídelníček. 

Díky sportu a zdravému jídelníčku podpoříte své zdraví, což bude mít za následek také vyšší produktivitu a kvalitnější život.

Vzdělání, seberozvoj

Vzdělávání a seberozvoj by měly také tvořit část vašich plánů.

Můžete si naplánovat účast na kurzu, přečíst si knihu nebo poslechnout online konference o čemkoli, co vám něco předá a přidá na vědomostech. 

Nejvíce doporučuji čtení knih. Naplánovat si můžete přečíst jednu nebo více knih během měsíce.

Nové výzvy

Zkuste do svých plánů zahrnout také nové výzvy.

Zamyslete se, co chcete v životě změnit, a kam se chcete posunout a dle těchto plánů plánujte také jednotlivé kroky v měsíci. 

Pokud jste nespokojeni v zaměstnání, naplánujte si, jak můžete pomoci ke změně nebo začněte malými kroky a plány k vybudování vlastní firmy nebo podnikání. 

Pokud si celý život přejete naučit se nový jazyk, naplánujte si to. Pokud si přejete cestovat, naplánujte si to. Záleží jen na vás, jaké nové výzvy to budou.

Pracovní záležitosti

Ať už v zaměstnání nebo v podnikání, sepište si, co vás daný měsíc čeká a čeho chcete dosáhnout. 

Mějte velké plány a poté je následně dodržujte celý měsíc. Uvidíte, že se můžete díky plánům dočkat povýšení, odměn, zlepšení fungování firmy, zvýšení zisků a mnoho dalšího!

Odměny

Naplánujte si také, jakou odměnu si dáte, pokud se celý měsíc zvládnete držet plánů.