Jaké výhody přináší virtuální sídlo firmy

Stále více a více drobných podnikatelů využívá služby, která jim za pár korun zajistí prestižní sídlo firmy. Tento rostoucí fenomén tzv. virtuálních kanceláří oceňují zejména finanční poradci, programátoři na volné noze nebo třeba menší stavební firmy, které nemají potřebu ani prostředky na to pronajímat si za velké peníze zbytečné kancelářské prostory.

Pracuji z domova, tak na co kancelář?

Představte si, že jste třeba daňový poradce, který zvládá většinu své práce vykonávat z domova, maximálně tu a tam dochází za svými klienty, s nimiž řeší určité podrobnosti jejich zakázek na individuálních nepravidelných schůzkách. Bude se vám v takovém případě chtít shánět vhodný prostor pro kancelář? Bude se vám chtít investovat spoustu peněz do zařízení takové kanceláře, popř. platit pravidelné administrační a provozní náklady, mzdu asistentky atd.? Nejspíš nebude. Přesto je však přeci jen lákavé a nepochybně i užitečné mít k dispozici určité „firemní zázemí“ na nějaké zajímavé a prestižní adrese.

V popsané situaci existuje poměrně elegantní řešení. Jedná se o užitečnou službu, díky které si mohou menší společnosti či podnikatelé zajistit prestižní adresu, která bude moci být oficiálně uváděna jako sídlo firmy. Tuto službu nabízí u nás několik poskytovatelů, kteří vám za lidovou cenu (od 200 Kč měsíčně) poskytnou povolení používat jednu z nabízených adres jakožto virtuální sídlo vaší firmy. Vy pak budete moci vybranou adresu uvádět jako oficiální sídlo společnosti.

Sídlo firmy: Praha

Nabízena je celá řada adres v Brně, Ostravě ale zejména v Praze. Největší zájem je o lokality na Praze 1, 2 a 3. Sídlo firmy tak můžete snadno mít v ulici Kaprova, Příčná, Trojická, Vyšehradská, Plzeňská, Sokolovská, Truhlářská a řada dalších. Nabídka je bohatá.

Mít sídlo firmy právě v našem hlavním městě má řadu výhod. Jednak jde o to, že když má společnost oficiální sídlo v centru Prahy, stoupá jí automaticky prestiž, zejména u zahraničních klientů. Považme, jak na nás obvykle zapůsobí, když vidíme, že firma, kterou si chceme najmout, sídlí na Praze 1. Tento fakt v lidech obvykle budí dojem, že se jedná o firmu skutečně úspěšnou, prestižní a důvěryhodnou, ovšem také ne nejlacinější.

Druhá výhoda se pak týká finančního úřadu. Lidově řečeno: není finančák jako finančák. Některé finanční úřady jsou enormně vytížené, jiné toho mají na starost o dost méně. Ty vytížené nemají tolik času pravidelně kontrolovat všechny firmy, které pod ně spadají. Z tohoto hlediska je tedy vhodné dostat se do sféry působnosti nějakého vytíženějšího úřadu – tedy mít v oblasti, kde funguje velmi vytížený finanční úřad, své sídlo firmy. Praha se pak v tomto směru jeví jako ideální řešení. Máte-li zkrátka sídlo společnosti v Praze, bude vás finanční úřad kontrolovat až dvacetkrát méně, než kdybyste oficiálně sídlili v nějakém menším městě.

Nezbytná agenda

Služba virtuální kanceláře ale nepřináší jen prestižní sídlo firmy či méně starostí s finančním úřadem. Služba, o níž je řeč, přináší i další sympatickou věc. Možná vás napadlo, že by mohl být jistý problém s poštou: „budu mít sídlo kdesi v Praze, tak mi tam zákonitě bude chodit i všechna pošta“. Ano, tak to skutečně je, ovšem vaše došlá pošta se neztratí. Bude se o ni starat poskytovatel služby. Ten bude vaši poštu denně přijímat a kromě toho se bude starat i o veškerý další servis – na všech nabízených sídlech mívají jeho klienti k dispozici prostory pro různá jednání, všude pracuje vyškolený personál, který je vám v případě potřeby k dispozici.

Virtuální kancelář je nepochybně zajímavou možností, která nestojí žádné velké peníze a přitom může posunout vaši firmu o dost výše. Tak proč to nezkusit.