Kvalitní pojištění odpovědnosti uhradí škodu při vytopení sousedů i zranění v aquaparku

Vytopení sousedů a poničení nově položené podlahy? Srážka v aquaparku a zlomená ruka druhého plavce? Nebo svržený spotřebič z regálu v obchodě? To je jen namátkou několik příkladů, ve kterých oceníte kvalitní pojištění odpovědnosti. Tomu se leckdy přezdívá pojistka na blbost, protože škody vznikají při různých denních a běžných činnostech nebo rekreačním sportu. Banální nehody však mohou mít velké finanční dopady, léčba zlomené ruky může být komplikovaná a zdlouhavá, tím spíše, když se stane v cizině.

Nečekané události s velkými důsledky

Každý se chová tak, aby druhému něco neponičil nebo jej nezranil. Někdy však vlivem neopatrnosti dojde i přes to ke škodě, kterou musí viník dané situace uhradit. Zatímco při polití mobilního telefonu kávou jde o několik stovek, maximálně tisícovek korun, u úrazu, který se stane při rekreačním sportu v zahraničí může jít o statisícové částky, v lepším případě. Při dlouhodobé hospitalizaci nebo několika operacích se může vyšplhat škody k milionovým cifrám. Není lepší být kvalitně pojištěn?

Jistota pomoci bez spoluúčasti

Produktem, který vám vytrhne trn z paty nebo dokonce zachrání zbytek života od splácení obrovských škod při újmě na zdraví, je pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě. Toto pojištění se vztahuje na neúmyslně způsobené škody na majetku, zdraví, případně na finanční újmu, ke kterým dojde při běžných každodenních činnostech. Pojistku lze sjednat ve čtyřech variantách podle výše maximální pojistné částky (3, 5, 7 nebo 10 milionů Kč). Výhodou je, že se pojištění sjednává vždy bez spoluúčasti.

S celosvětovou platností

Navíc se pojistka u pojišťovny ERGO neomezuje jen na území České republiky, ale také na škody, které vzniknou v zahraničí při krátkodobém pobytu, na dovolené nebo cestách za poznáním. Dokonce se nemusí týkat vás, ale kohokoli z vaší společné domácnosti, což se týká také partnera, družky nebo osvojených dětí a výjimkou nejsou ani domácí zvířata kromě psů, koní a hospodářských zvířat, ty však lze připojistit zvlášť.