Bitstock.com

Virtuální měna Bitcoin je současným fenoménem. Proč využívat internetovou směnárnu Bitstock? Jaké má výhody?

Bitstock je internetová směnárna, která je určena pro nákup a prodej Bitcoinu. Tato služba je unikátní především spektrem možností, které pro nákup a prodej Bitcoinů poskytuje.

Nákup a prodej Bitcoinů v hotovosti

Tento způsob nákupu nevyžaduje žádnou registraci. Stačí využít síť obchodů GECO, která čítá téměř 400 prodejen. Bitcoiny lze koupit za hotovost.

Nákup v Bitcoinmatech

Vlastní bitcoinové ATM opět umožňují nákup i neregistrovaným zájemcům. Výhodou je především dobrá dostupnost zařízení a intuitivní obsluha. V Klientském centru mají zájemci současně možnost si Bitcoinmat vyzkoušet. Centrum se nachází v Praze.

Nákup a prodej Bitcoinů převodem

Směna Bitcoinů proběhne bankovním převodem prostřednictvím dvou účtů. Transakce tak připomíná klasický bankovní převod běžné měny. Konkrétní podmínky se pak odvíjejí od pravidel nastavených bankou. Vy si budete zadávat částku v korunách, za kterou chcete koupit. Odpovídající počet Bitcoinů se dopočítá automaticky.

Bitstock+

Bitcoinstock+ je bitcoinový účet. Výhodou jeho používání je především nejnižší kurz a nadstandardní limity. S účtem si můžete vložit a vybrat Bitcoiny prostřednictvím Bitcoinmatů, realizovat okamžitou směnu nebo si svůj účet dobít přes platební kartu.

Bitstock Market

Služba Bitcoin market je P2P burzou. Uživatelé si mohou být v jejím případě jistí především vysokou úrovní zabezpečení. Bitstock, jak sám uvádí, nedrží Bitcoiny uživatelů.

O společnosti Bitstock

Internetovou směnárnu Bitstock provozuje česká společnost WBTCB.CZ, s.r.o. Založena byla v roce 2017. Až do roku 2019 fungovala pod názvem EasyCoin.

Výhodou pro uživatele je tak osobní přístup, neboť mohou navštívit kamennou provozovnu v Praze 5. Zůstanete-li online, určitě oceníte, že web i všechny služby jsou vzhledem k původu zakládající společnosti v češtině.

Jaké jsou služby z pohledu uživatelů

Směnárna obecně představuje vhodnější možnost pro nákup kryptoměny pro ty uživatele, kteří chtějí obchodovat pouze občas. Bitstock lze považovat za velmi spolehlivou a bezpečnou směnárnu. Jednotlivé možnost nákupu se však od sebe liší svou výhodností.

Příliš tak z tohoto hlediska nelze doporučit především Bitcoinmaty. Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou se zde pohybuje okolo 12 %. Samotná směnárna Bitstock však snese po stránce kurzu srovnání s tuzemskou konkurencí. Pokud chcete například využít online nákup bez registrace, dostanete se na kurz 3 %.

Jak se zaregistrovat

Registrace je nutná v případě, že si přejete využívat Bitstock+. Registrovat se také musíte, pokud budete měnit částky vyšší než 25 000 Kč.

Registrace probíhá velmi jednoduše: Stačí vyplnit základní údaje do formuláře. Zejména tedy budete muset zadat jméno, příjmení, svůj e-mail, mobilní číslo a heslo. Stejně tak si na vstupu vyberete, zda chcete účet vést v eurech nebo v českých korunách.

Pro dokončení registrace je potřebné ověřit e-mail a telefonní číslo. Zadat musíte i číslo účtu a doložit doklad, kterým potvrdíte, že účet vám skutečně patří.

Poplatky za využívání Bitstock

Poplatky se platí vždy procentuálně z obratu. U obratu 30 dní nad 1 000 000 Kč činí jejich výše 0,29 %. Ve srovnání s konkurenčními projekty tak lze poplatky považovat za vyšší. Dále je zpoplatněna již jen služba zasílání SMS s kódem pro dokončení příkazu.

Povinná je záloha prodávajícího na prodej Bitcoinů, která se dotyčné osobě zablokuje. Chod burzy je totiž závislý právě na jejích uživatelích. Další poplatky, jako je ten za založení účtu či za zpracování převodu ve službě stanoveny nejsou.