Zaměřeno na zadeček – trénujte jej, hýčkejte a obdivujte!

Ženský zadeček patří k nejobdivovanějším částem těla, na kterou ženy v potu a dřině i nejčastěji spílají. Tvar zadečku i jeho velikost podléhá světovým trendům (tolik obdivované pozadí Kim Kardashian) a je inspirativní múzou pro ne jednoho umělce. Není tak divu, že kolem svého zadečku ženy tolik nadělají! Pojďte s námi v následujícím článku probrat, jaký tvar zadečku je nejlepší, jak nejlépe zadeček vypracovat, jak jej hýčkat a obdivovat. Jsme totiž toho názoru, že každá žena má krásný zadek…jen je k jeho úplné dokonalosti potřeba udělat pár dřepů nebo se zbavit celulitidy!

Tvar a velikost zadečku

Co se týče tvaru a velikosti pozadí  je žádaný pevný a kulatý zadeček bez celulitidy. Jeho velikost je už otázkou na tělo každého z nás. Zatímco někdo preferuje malý zadek, jiný se nechává inspirovat Kim a jejím pověstným pozadím. Hlavní ale zůstává ona pevnost a tvar.

Podle kýženého tvaru pozadí volíme i posilování. Zatímco na zmenšení hýždí a zadku používáme větší počet opakování s menší zátěží, pro to, aby nám zadek vyrostl a zvětšil se, je zapotřebí cvik opakovat méně, zato s vyšší vahou. Pro zvětšení zadečku se doporučuje hned po tréninku dodat svalům potřebné živiny v podobě svačinky ( banán, jogurt, jablko, vločky).

Trénink

Stejně jako ‚bez práce nejsou koláče‘, ani vaše pozadí se samo nevypracuje. Pro všechny ženy, které chtějí se svým zadkem něco dělat máme špatnou a dobrou zprávu. Špatná zpráva je, že si opravdu máknou, ta dobrá, že účinnost cvičení a snaha půjde vidět už po třech týdnech. A to se docela oplatí, no ne?

Na zadek je doporučována celá řada účinných cviků. Pokud potřebujete zadek zmenšit a zbavit  tuku, doporučujeme především aerobní cvičení, běh, chůzi i úpravu jídelníčku. Teprve později do programu můžeme zařadit i posilování, které hezky vyrýsuje svaly nohou. Pokud vás trápí povislý zadeček, na posilování se můžete vrhnout hned. Cvičit můžete následující cviky a programy:

Tabata – je novým druhem oblíbeného cvičení. Jedná se o kombinaci aerobních cviků s posilováním. Trénink patří k těm náročnějším, výborně však protáhne všechny svaly v krátkém čase.

Rychlá chůze – rychlá chůze je na hubnutí zadečku ideální. Vždyť vůbec nebolí a stojí minimum úsilí! Důležité je opravdu jít svižným krokem, doporučuje se i kombinace běhu a rychlé chůze. K chůzi můžete využít i hole Nordic walking. Zapomenout byste neměli ani dobré boty a pohodlné oblečení.

Dřepy – dřepy platí za jeden z nejefektivnějších cviků na zadeček. Dřepovat můžete v podstatě všude – doma, venku. Začít můžete pouze s deseti dřepy a pak své číslo zvyšovat. Za chvíli vám to ani nepřijde a vy budete u čísla 50, 100, 150…

Na zadeček však dobře platí jakýkoliv pohyb, proto doporučujeme i jízdu na kole, na bruslích, plavání, nejrůznější série cvičení a podobně.

Čas svůj zadeček hýčkat

I zadeček potřebuje relax. Proto se doporučuje to se cvičením moc nepřehánět a týdně si dopřát alespoň dva dny oddych. Krom více-méně náročného posilování je však zapotřebí svůj zadeček  i hýčkat. Teď je ten správný čas postarat se o nevzhlednou celulitidu. Na trhu v dnešní době existuje celá řada krémů zmírňujících projevy celulitidy i pomerančové kůže.   Namísto krémů proti celulitidě však můžete vyzkoušet i přírodní oleje, které kůži hezky vypnou a vyživí. Ostatně s péčí můžete začít už ve sprše, kde použijete drsnou stranu houbičky nebo speciálně upravený kartáč k pořádné masáži kůže. Kůži v oblasti zadku pořádně, přesto jemně vydrhněte, podpoříte tím pohyb lymfy a pročištění.

Obdivovat, chválit, obdivovat!

Myslíte, že zadek, který budete nenávidět a na který budete spílat vám ve snaze zhubnout nějak pomůže? To jste na omylu! Proto je dobré naučit se mít svou postavu, zejména zadek ráda. Říká vám manžel, že jste přibrala? Musíte neustále poslouchat nejapné poznámky kamarádů na vaše objemnější pozadí? Tohle neřešte! Nehubnete pro přítele, ani pro manžela, nýbrž sama pro sebe. Alespoň párkrát do týdne se postavte svlečená před zrcadlo a nahlas si řekněte: ‚mám to ale krásný zadek‘! A když si svůj zadek zamilujete už teď, budete ho po proměně přímo zbožňovat!

To nejlepší pro zadeček? Trénink, láska i obdiv!