Víte, jak zapůsobit outfitem na různých společenských akcích?

Existuje mnoho příležitostí, na které se chcete slušivě obléci, abyste zaujala, ať už pracovní pohovor, první rande nebo galavečer. Ne však každý je obdařen smyslem pro vkus či sladění barev, a tak tu pro vás máme jednoduchý návod jak na to.

Oblékání na pohovor

  1. Dresscode. Najděte si dresscode společnosti, u které se chcete ucházet o pracovní místo. Před pracovním pohovorem si zjistěte, co nosí zaměstnanci firmy za oblečení. Bude to vypadat, jako byste už byla součástí společnosti.
  • O dress codu se můžete také informovat na osobním oddělení firmy
  • Jedna z nejlepších věcí, kterou můžete udělat, je setkat se s konkrétním zaměstnancem firmy. Nejenom že si zjistíte informace o pracovním prostředí, ale zjistíte, co se nosí. To vám bude velkou výhodou při pohovoru.
  1. Oblečte si něco konzervativního. Chcete přeci ukázat, že tuto práci berete zcela vážně. I kdyby se na pracovišti nosily džíny a trička, stále se musíte obléknout slušně a hezky. Nemusíte mít kostým či sako, ale stačí něco slušnějšího.
  • Například pokud se ucházíte o práci sekretářky, měla byste si vzít šaty či kostým.
  • A pokud se ucházíte například o práci v kavárně, stačí si vzít sukni a hezké tílko či svetřík.
  1. Vezměte si něco, co vám zvedne sebedůvěru. Je důležité, abyste se na pohovoru cítila sebevědomě, bude to mít hladší průběh. Hlavně se ujistěte, že jste si oblékla něco pohodlného a zároveň profesionálního.
  • Zkontrolujte, zda si nemusíte upravovat oblečení (např. vyhrnutá sukně, silonky) a že vaše oblečení nevypadá nevhodně, když si sednete.
  • Vyvolené oblečení na pohovor byste měla nosit i někdy předtím, abyste se v něm cítila pohodlně. První nošení je vždy nepohodlné a nevypadá to hezky.
  1. Ujistěte se, že vaše boty ladí s vaším outfitem. Zatímco zaměstnavatel si barvy možná nevšimne, všimne si zajisté čistoty. Ujistěte se, že jsou vaše boty vyčištěné a odpovídají barvě vašeho outfitu.
  • Extravagantní či špinavá obuv rozhodně ne! A hlavně to nepřehánějte s výškou podpatku, abyste se necítila nepohodlně.
  1. Buďte elegantně upravená. Pokud vypadáte jako byste zrovna vylezla z postele nebo že jste se celý týden nemyla, pro zaměstnavatele to signalizuje to, že se o sebe nestaráte.
  • Elegantní make-up ukazuje, že si zakládáte na profesionálním vzhledu, což dodá zaměstnavateli představu, jak budete reprezentovat jeho firmu.
  • Ujistěte se, že vaše vlasy a make-up odpovídají vzhledu uchazečky o práci. Nejlepší vzhled je ten jemný, přirozený.
  • Také si dejte záležet, aby vaše vlasy vypadaly upraveně a co nejvíce vyčesané, aby nepadaly do obličeje.
  1. Mějte alespoň dvě různé varianty oblečení. Na to se nejčastěji zapomíná. Mohla byste být zavolána na druhý pohovor a přece nechcete, abyste měla stejné oblečení.
  • Dokonce i když jdete do stejné firmy, měla byste si vzít jiné šaty. Můžete si například vzít stejné lodičky a šperky, ale jiné šaty a naopak.

Oblékání na rande

  1. Slavnostní šaty. Neexistují žádné „jedny šaty pro všechno“. Budete se muset rozhodnout, v čem půjdete na první rande. To, co si vezmete na sebe na večeři do drahé restaurace, může být trochu zvláštní na pikniku v parku. Vhodné jsou například i hezké džíny s košilí či sukně a svetřík. Pro formálnější rande jsou ideální černé šaty, hezké lodičky a šperky. Je dobré si také zkontrolovat místo, na které se vydáte, abyste se neoblékla nevhodně.
  1. Oblečte si něco pohodlného. A ne, neznamená to si na sebe vzít tričko a tepláky. Snažte se na vašem rande zapůsobit.
  • Vyhněte se nošení něčeho, co jste ještě nikdy nenosila.
  • Dobrý nápad je nosit něco, co byste si doopravdy vzala VY, nečeká se od vás, že byste se přetvařovala.
  1. Podtrhněte své nejlepší rysy. Možná to zní nelogicky, ale je to důležité. Chcete přeci, aby váš protějšek viděl to nejlepší z vás.
  • Vaší předností mohou být vaše oči, takže byste si měla obléct něco, co vaše oči podtrhne. Například pokud máte krásné zelené oči, oblečte si svetřík ve stejné barvě pro zdůraznění očí.
  • Je dobré vyzdvihnout pouze jednu věc, ne všechny najednou. Například pokud si chcete vzít sukni, abyste ukázala své nohy, vezměte si svetřík, abyste zakryla svůj hrudník.
  1. Vylepšete svůj běžný styl. Je důležité, abyste kvůli schůzce kompletně neměnila svůj styl, abyste vypadala atraktivně. To by mohlo zklamat očekávání vašeho protějšku a to by vám nakonec ublížilo. Pokud ráda nosíte džíny a tričko, pravděpodobně se budete oblékat podobně. Místo trička si však zkuste vzít bílou košili a můžete vyrazit. Nemusíte se snažit oblékat se formálně, například nikdy nenoste podpatky, pokud vás nikdo normálně na podpatkách neuvidí.
  1. Vyhněte se módnímu faux-pas. Jsou věci, které byste neměla dělat, pokud chcete na schůzce na někoho zapůsobit.
  • Velké NE – khaki kalhoty. Ty se dají nosit ze dne na den, ale nevypadají dostatečně elegantně na zapůsobení na vaši polovičku.
  • Žabky jsou příliš ležérní a neudělají dobrý dojem. Sandály jsou v pořádku jen, pokud je horko, nebo pokud máte rande na pláži.
  • Převonění není zrovna dvakrát sexy, ať už je to parfémem či tělovým sprejem. Pár střiků opravdu stačí.

Oblékání na formální slavnosti

  1. Zjistěte, jak moc formální událost to je. Existuje spousta příležitostí, kdy se můžete slavnostně obléknout, ale musíte vědět, do jaké kategorie formálností tato událost spadá.
  • Zkonzultujte to s pořadateli akce
  • Mezi formálními a neformálními šaty je zásadní rozdíl – na neformální akci můžete například nosit krátké šaty, zatímco na formální se hodí spíše šaty zahalující celé nohy
  1. Seznamte se se všemi společenskými náležitostmi. Existuje spousta příležitostí, na které si potřebujete být na 100 % jistá, co si na sebe můžete a co nemůžete vzít, ať už je to večerní party, svatba či narozeniny.
  • Na formální akci se po mužích vyžaduje oblek a kravata. Doba jde však dopředu, a tak už je dovoleno přijít na akci i bez kravaty. Pro ženy je to trošku složitější, protože si na sebe můžete vzít jak koktejlové šaty, tak kostým či večerní dlouhé šaty.
  • Večerní party znamená, že si muži mají vzít tmavý oblek. Vzhledem k tomu, že je tato akce méně formální, můžete popustit uzdu vaší kreativitě (barevné šaty, barevné košile atd.). Pro ženy to znamená jednoznačně koktejlové šaty (jsou méně formální než ty večerní).
  1. Mějte správnou obuv. Přeci chcete, aby vaše obuv ladila s vašimi šaty a ještě je trošku vyšperkovala. Na rozdíl od pohovorů si můžete vzít odvážnější typy bot.
  • Podpatky jsou vždy ideální, pokud v nich můžete pohodlně chodit. Boty, které jsou zářivé, mohou být parádní, ale moc na sebe upozorňují.
  • U obou pohlaví je důležité si obuv udržovat čistou a sladěnou s outfitem.
  1. Nebojte se šperků. Doplňky jsou tu od toho, aby náš celkový vzhled oživily a udělaly jej jedinečným. Ujistěte se, že jimi nejste příliš ověšená.
  • Peněženky a šperky mohou být skvělým doplňkem k vašemu oblečení, musíte je však sladit s vaším outfitem. Například pokud máte červené šaty, můžete si vzít zlaté či černé šperky a peněženku.
  • Make-up také vylepšuje celkovou vizáž. Pro večerní nebo formální události můžete zkusit něco trochu dramatičtějšího než typické kouřové oči či přírodní make-up. U mužů mohou být doplňkem knoflíčky či kravaty. Pokud máte rande, zkuste tyto dva doplňky barevně sladit.