Inspirace na letní účesy

Horké měsíce nám dávají pořádně zabrat. Sluníčko nemilosrdně pálí, teploty šplhají k vysokým hodnotám a na nebi není jediný mráček, který by sliboval alespoň kousek chladivého stínu. I když je prázdninové období mnohdy náročné, ženy se za jakékoli situace snaží vypadat dobře – ať už jdou do práce, vyráží s kamarádkou na nákupy nebo se chystají na romantickou schůzku. Nedílnou součástí ženského looku je účes. Jak se v létě učesat, abychom vypadali dobře, ale zároveň nepřišli o vytoužené pohodlí?

Jednoduchý drdol

Pokud spěcháte a nemáte čas na dlouhé postávání před zrcadlem, nebo jen hledáte účes, který si vytvoříte doma, vsaďte na drdol. Není totiž nic jednoduššího, nežli vlasy ledabyle stáhnout do drdolu a ten zajistit buď gumičkou, nebo třeba dřevěnými špejlemi. Účes hravě vytvoříte za pár vteřin a vůbec nevadí, že nebude dokonalý – ledabylost je v tomto případě třešničkou na dortu.

Obyčejně neobyčejný cop

Jako malým holčičkám nám maminky často pletly copy, protože jsou nejen jednoduché, ale zároveň praktické. Vlasy díky nim nepoletují kolem obličeje a vás tak nezastaví ani mírně foukající větřík. Pokud chcete namítnout, že klasický cop je tak trochu nuda, podívejte se na fotografii níže. Stačí si trochu pohrát s umístěním copu a hned bude vypadat elegantně. Co říkáte?

Účes ala letní víla

Někdy my ženy zatoužíme po romantickém a něžném looku. V takovém případě si na sebe nejčastěji oblečeme krásné šaty, na nohy obujeme sandálky nebo balerínky a pak si pohráváme s otázkou, jakým účesem tuto vizáž podtrhnout. Chcete poradit? Nechte si vlasy rozpuštěné a ozdobte je květinovou čelenkou! Tyto čelenky jsou teď velice oblíbené a trendy. Budete-li chtít své vizáži dopřát ještě více romantického tónu, můžete si vlasy navlnit.

Krátký účes vyhrává

Když je venku vedro k padnutí a dlouhé vlasy se nám lepí na krk, často závidíme ženám a dívkám, které mají krátký účes. Ten je totiž pro tohle období nejpraktičtější a slibuje největší pohodlí. I krátké vlasy totiž mohou mít nápad a šmrnc! Pakliže vám nechybí odvaha a nebojíte se změn, rozhodněte se pro krátký účes!

Čelenky rozhodně nejsou pasé!

Čelenky ve vlasech se hodně nosily v dřívějších letech a dnes si spousta lidí myslí, že jejich dobám dávno odzvonilo. Opak je ale pravdou! Rozpuštěným vlasům můžete dodat šmrnc právě tím, že je ozdobíte čelenkou. Ta může mít jakoukoli velikost nebo vzor.

Zapletený drdol

Máte-li delší vlasy, určitě nám dáte za pravdu, že v létě mohou být někdy na obtíž. Není totiž nic příjemného, když se vám vlasy lepí na zpocenou tvář nebo krk. Proto pro vás máme ještě jeden tip na letní účes a tím je zapletený drdol. Vytvoříte jej jednoduše, budete mile překvapeni, že je to vážně hračka. Stačí si vlasy stáhnout do culíku a zaplést v cop. Cop zajistit gumičkou a poté smotat do drdolu. Výsledný drdol můžete zajistit buď gumičkou nebo vlasovými pinetkami.