Úžasné tetování hennou

Každý již slyšel o klasickém tetování, které vydrží celý život. Lidé si tak do kůže vyrývají vzpomínky, své blízké a nebo oblíbené věci. Naopak taková henna není vůbec tetování trvalé. Vydrží okolo čtrnácti dní a nebo, když budete mít štěstí, okolo jednoho měsíce. Díky henně si tak můžete vyzkoušet, jak by na vás klasické tetování vypadalo a tak bez následků vyzkoušet několik různých stylů a vybrat ten nejvhodnější. Je to také skvělý způsob jak dočasně ozvláštnit svou pokožku. Člověk s henna tetováním automaticky poutá pozornost. Jaká je ovšem skutečná podstata henny?

Co to henna vlastně je?

Hdědočervený prášek, jaký my známe, jsou vlastně rozemleté listy tropického keře, který může dosáhnout výšky až 6 metrů. Tento keř roste převážně v suchých a horkých oblastech, jako je například Indie. Henna v sobě ukrývá spoustu barevných pigmentů, díky kterým tak skvěle barví a tak dlouho se udrží na kůži.

Henna v tradicích

Henna má za sebou dlouhou, až tisíciletou historii. Lidé, tedy hlavně ženy, se pomocí ní zkrášlovali hlavně v Asii či Africe. Například v Egyptě byla využívána jako barvivo na paruky. Celkově pak tetování hennou hrálo důležitou roli při významných  událostech v životě člověka. Byla využívána při obřadech narození, smrti nebo válečných slavnostech. Pro lidi z výše jmenovaných oblastí má tetování pomocí henny hlubší symboliku než pouze okrasu těla. Různé kmeny se pomalovávají různými ornamenty, které jsou pro ně typické a více než symbolické

Kde získat tetování hennou?

Tetování hennou není vůbec složité získat. Existují různé tatérské salóny, které se právě na toto tetování specializují. Je zde také možnost pořídit si v drogérii hennu v prášku a doma se vlastnoručně potetovat. Chce to trošku šikovnosti, ale lze takto dosáhnout skvělého výsledku. V některých zahraničních oblastech vás místní domorodci za symbolický peníz velmi rádi potetují. Toto tetování však příliš dlouho nevydrží.

Na co se dá ještě henna použít?

Henna není dobrá pouze pro dočasná tetování. Skvěle se sní také barví vlasy. Barva vypadá přirozeně, vlasy jsou posílené a plné zářivého lesku. Co se týče blahodárných účinků na kůži, tak henna dokáže vyléčit různé ekzémy, mykózy či vředy. Také má výborný chladivý účinek. Mimo jiné také odpuzuje UV záření.

Henna v dnešní době

Dočasné tetování pomocí henny se rychle stává módním trendem. Hvězdy, jako Madonna, pravidelně svá hennová tetování obnovují a tak ho dostávají do podvědomí širší veřejnosti. Stáváme se svědky toho, jak permanentní tetování ustupuje do pozadí a uvolňuje místo dočasné henně. Tatérské salóny nabízející henna tetování jsou plné na několik měsíců dopředu a její práškovou podobu seženete snad už jen přes internet. A co vy? Přidáte se k nové módní vlně?