Móda z 90. let je zpět. Zavzpomínejte na dobové módní trendy.

Móda sice stále postupuje kupředu a přizpůsobuje se době, ale některé módní trendy se vrací z minulosti. Dnes se můžeme setkat s módními kousky, které se nosily v 90. letech. Tato doba se vrací a my nosíme oblečení, které můžeme znát ze starších filmů a seriálů právě těchto let. Prodává se v obchodech, vidíme jej v módních časopisech a v televizi. Někdy si dokonce takové kousky koupíme, aniž bychom si uvědomovali, že v podstatě pochází z minulého století. O jaké kousky se vlastně jedná? Pojďme se podívat.

Lacláče

Kalhoty s laclem neboli lacláče jsou jedním z nejaktuálnějších módních trendů současnosti. Vrátily se z 90. let a staly se velmi oblíbenými. Můžeme si koupit jak dlouhé kalhoty, tak kraťasy. Tento pohodlný kousek se ve skříni určitě neztratí a dokáže oživit jakýkoliv šatník.

Křivák

Tato kožená bunda je už nějakou dobu módním hitem. Společnost si jej oblíbila natolik, že se dnes dá sehnat ve všech různých provedeních. Už tedy nejsme omezeni pouze černou barvou jako v 90. letech, ale setkáme se s ním i v inovativnějších podobách. Každý si zkrátka najde tu, která se mu líbí nejvíce.

Džíny s vysokým pasem a crop top

Bokovky už vyšly z módy a nahradily je džíny s vysokým pasem. Ty už má v šatníku snad každá žena. Nosí se v různých barvách a stylech: bílé, modré, černé, s dírami, s květinovými motivy. Výhodou těchto kalhot je, že se k nim jednoduše dají nosit krátká trička a topy. Právě crop topy se k nim dobře hodí a společně tvoří typický outfit 90. let.

Džínové bundy

Další bunda, která se ve světě módy znovu úspěšně ujala je klasická džínová bunda. Stačí, aby byla modrá, velká a volná s límečkem a ohrnutými rukávy a jste zase zpět v 90. letech. Džínová bunda se hodí skoro ke všemu a je velmi pohodlná. S džíny s vysokým pasem nebo s takovou volnou a dlouhou károvanou košilí byste si klidně mohli zahrát v nějakém tom starším filmu.

Volná trička a roláky

Volná a dlouhá trička s krátkým rukávem už se nenosí pouze na pohodlné nošení na doma. Společně s volnými károvanými košilemi se běžně nosí ven a lidé z nich opět udělali módní trend. Čím volnější daný svršek je, tím líp. Roláky se také dostaly zpět do aktuálního módního dění. Roláková trička i svetry jsou zkrátka zase in a lidé je rádi nosí. Všechny tyto jednotlivé kusy oblečení se k nám vrátily z předchozích let, ale zase odejdou a nahradí je jiné. Móda je holt nepředvídatelná a my se jí pouze přizpůsobujeme.