Pravidelná návštěva kosmetického salonu je investicí do budoucna. Neodkládejte ji!

Pravidelná návštěva kosmetiky. Je to zbytečný výdaj, nebo investice do zdraví a do krásné pleti? Vyplatí se?

Moje babička, žena pocházející z opravdu nuzných poměrů, měla po válce několik neřestí, které vyplývaly z jejího dětství o chlebu, bramborách a vodě: Nikdy nevařila bez masa, vždy nosila reprezentativní oblečení, každý den se líčila, chodila pravidelně na masáže, na pedikúru a manikúru, ke kadeřníkovi a na kosmetiku. Odmala nám vtoukala do hlavy, že jestli něco žena po třicítce potřebuje, tak je to kosmetika. A bylo to na ní vidět, vždy vypadala nejméně o 15 let mladší než její vrstevnice. V čem je návštěva kosmetického salónu tak zázračná? Pojďme se na to podívat zblízka.

Jen jedna návštěva nestačí

„Einmal ist keinmal“, říkají Němci, volně přeloženo to znamená, že „stane-li se něco jedenkrát, jako by se to nestalo.“ A přesně to platí o ošetření u kosmetičky. Návštěva kosmetického salónu nemá smysl, pokud nebudete na ošetření pleti docházet pravidelně. Jedna kúra je skvělým relaxem, ale zázraky po ní nečekejte. Kosmetika má význam jen pokud docházíte dlouhodobě a pravidelně, z časového hlediska se jedná o dlouhodobou investici. To, že začnete v 35 letech chodit na kosmetiku, vám přinese skutečně viditelné výsledky až třeba v 50.

Samozřejmě s každou další kosmetickou péčí je pleť celkově jemnější, hladší, více pěstěná. Velký význam hraje také to, že si jednou měsíčně dopřejete několik desítek minut skutečného odpočinku a čas jen pro sebe. To je pravý balzám na duši, jenž se samozřejmě odrazí i na těle.

A jak takové ošetření v kosmetickém salonu probíhá?

  1. Povrchové čištění pleti: Základem kosmetické péče je vyčištění obličeje, bez něj by další procedury nebyly efektivní. Nejprve se provádí povrchové čištění pomocí pleťového mléka, pleťového tonika případně dalších přípravků.
  2. Hloubkové čištění pleti, exfoliace: Během tohoto kroku jsou z pleti odstraněny odumřelé buňky. Dříve se používal klasický peeling, dnes je častější ošetření pomocí ultrazvukové špachtle, která spolu s odumřelými buňkami provede i odstranění akné a černých teček, zvýší prokrvení pokožky a tím usnadní transport účinných látek do hlubších vrstev pokožky.
  3. Úprava obočí, depilace
  4. Nanesení aktivních látek: Zvolené přípravky závisí na typu pleti i zvolené kůře. Mohou být použita hydratační séra nebo séra proti vráskám, případně další aktivní látky, např. pro detoxikaci pleti. Nejprve je pleť zásobena aktivními látkami ve vodních roztocích, následně jsou použita séra na olejové bázi. Výborným doplňkem, jak zvýšit efektivitu vstřebávání těchto látek je použití plazmové lampy.
  5. Kosmetická masáž obličeje: Masáž usnadní uvolnění mimických svalů, zlepší látkovou výměnu v pleti a zrychlí metabolismus v oblasti obličeje. Kvalitně provedená masáž odstraní z obličeje známky únavy, taktéž pomůže v boji proti vráskám.
  6. Nanesení pleťové masky: Výběr druhu a typu masky vždy závisí na zvoleném typu péče a stavu pleti. Jednotlivé masky lze i kombinovat – použít pro každou zónu obličeje jinou.
  7. Aplikace závěrečného séra a krém

Komplexní ošetření si doma pravděpodobně nepřipravíte

Sami vidíte, že ošetření v profesionálním kosmetickém salónu s sebou nese velké množství kroků a procedur. Jejich kompletní zvládnutí v domácích podmínkách považuji za nereálné. Navíc, všechny kroky provedené kosmetičkou, stejně jako výběr produktů závisí na tom, jaké problémy vaše pokožka vykazuje. A to dokáže kvalifikovaně posoudit jen opravdu dobrý odborník. Za sebe mohu uvést příklad akné. Trápilo mě léta, stejně jako trápilo i mou matku, verdikt zněl jasně – rodová zátěž. Vyzkoušela jsem množství přípravků na akné, pleťových masek, přípravků na čištění pleti. A nic se nedělo. Až kosmetička mi vysvětlila, že moje akné pochází jednak z hormonální nerovnováhy, a jednak z nedostatku hydratace. A používáním přípravků na akné stav jen zhoršuji, protože obličej ještě více dráždím. Zkusila jsem tedy, dle jejího doporučení, profesionální řadu hydratační kosmetiky Alcina, a stav se po pár měsících rapidně vylepšil.

Profesionální přípravky jinde nekoupíte

A to se dostávám k poslednímu bodu, proč je užitečné navštěvovat pravidelně kosmetický salon. Přípravky používané profesionálními kosmetičkami (páni prominou) jsou mnohem koncentrovanější, než ty pro domácí použití. Jejich kombinací lze vytvořit péči přesně na míru a uzpůsobit ji dle momentálního stavu obličeje a dekoltu. Jiné přípravky dělají mojí pleti dobře v létě, jiné v zimě. Jednou potřebuje pleť hydrataci, jindy potřebuje pomoci od mimických vrásek, které se ukázaly po intenzivním pracovním týdnu. Takovéto úrovně péče doma dosáhnete jen těžko.

Navíc mi v salonu doporučili i svou řadu kosmetiky, která se skvěle doplňuje s přípravky, jež používají oni, a není k prodeji v klasických drogeriích i parfumeriích. A co mě překvapilo nejvíce, cena této kosmetiky je, oproti běžně prodávaným top přípravkům z parfumerie či lékárny, skoro poloviční.

Jestli váháte, zda profesionální kosmetické ošetření vyzkoušet, jděte do toho. Ty opravdové výsledky sice nejsou vidět hned, ale na příkladu babičky, která ještě v 86 letech měla pleť jako jiné dámy v 60, jsem si ověřila, že to má smysl.