Sbohem květinové čelenky aneb co si vzít na festivaly

Ať už se tenhle rok chystáte na svůj první festival nebo jedete nepřetržitou šňůru po hudebních událostech už od začátku července, přichází vaše šance provětrat šatník a změnit styl. Jaká jsou ale nová pravidla a co nosit na festivalech? Na tuto otázku odpovídá Jessica Luffman ze společnosti Topshop.

3 největší trendy letošího léta

Tato sezóna nabízí mnoho skvělých trendů pro každou náladu. Mezi ty nejčastější patří trička s nápisem (zábavná a charakterizují nositelovu osobnost), květinové vzory, které byly vždycky oblíbenou volbou na festival (malé či velké s krajkovými doplňky v tmavých barvách pro pocit ženskosti) a pruhované oblečení (tento trend je stále velmi oblíbený – kombinace proužků, barev a doplňků pro kompletní vzhled).

Co dělat, když nejsem zrovna „boho“?

Hojně se rozmohl styl „boho“, což ovšem neznamená, že je jediným trendem festivalů. Pokud vám zrovna nevyhovuje, zkuste kratší tričko s nápisem svázané do uzlu, můžete si ho dokonce i vyrobit. Kombinovat se dá s overaly, sukní a teniskami. Pro dokonalý vzhled postačí šála nebo čepice.

Myslete na počasí

Při plánování festivalového outfitu je důležité myslet i na to, že počasí se může kdykoliv zvrtnout. V průběhu dne a zejména na otevřeném poli nemáte moc šancí se zchladit, tudíž je nejlepší volbou lehké a prodyšné oblečení. K večeru se většinou citelně ochladí, nezapomeňte si s sebou sbalit bundu (džínovou nebo s „armádním“ vzorem) či přehoz ve stylu kimona. Co se týče obuvi, mějte hlavně tu, ve které pohodlně vydržíte celý den v pohybu. V případě deště je zkrátka nutné počítat s tím, že se zašpiníte.

Co s doplňky?

Ty patří mezi to nejdůležitější, pokud chcete vytvořit skutečně celistvý vzhled. Dobrou volbou jsou prsteny, nějaké vtipné náušnice a několik řetízků okolo krku v různých délkách, působících jako několik vrstev. Čepice a sluneční brýle jsou samozřejmostí nejen co se estetičnosti týče, ale zároveň vás ochrání před sluncem.

Čeká vás víc, než jeden festival?

Pokud ano, kupte si víc kousků, které ladí dohromady a dají se dobře zkombinovat. Džínové sukně nebo kraťasy můžete zkombinovat s nejrůznějšími druhy topů a vytvořit tím zcela novou sadu. Jak už bylo zmíněnu, tričko s nápisem, pruhovaný či květinový vršek budou sedět perfektně. Nezapomeňte ani na doplňky.

Jiným způsobem je například pravý opak, můžete zkusit vršek i spodek sladit. Ani šaty a kecky nejsou módní sebevraždou, spolu s džínovou vestou vám zkrátka nikdo neodolá.