Nakupujeme v secondhandu! Značkové oblečení za zlomek ceny

Obecně platí, že ženy milují módu a chtějí se líbit. Jenže kde pořád brát na nové kousky oblečení? Zatímco si pouze hrstka vyvolených žen najde  miliardáře a pak jim je zcela jedno do jak drahého butiku zavítají, jiné volí secondhand. Už dávno totiž neplatí, že v secondhandu nakupují pouze nižší třídy s nedostatkem peněz. Cejch podřadnosti již dávno odezněl a mnohé ženy ví, že právě v secondhandu se dá natrefit na parádní kousky, na které by v obchodních centrech nenarazily.

Oblečení z druhé ruky

Pojem secondhand ve volném překladu znamená “ z druhé ruky“, v Česku se však tento pojem ujal pro označení obchůdků s použitým ošacením. V tak zvaném sekáči dnes seženete již použité oblečení z cizích zemí nebo od nás. Hlavní výhodou je nízká cena oblečení, které v sekáči pořídíte doslova za pár kaček. Zajímavostí je, že historie secondhandů sahá do válečné doby, kdy byl problém s nedostatkem ošacení. Tehdy fungovaly jisté obchůdky nebo stánky, které se nesly v charitativním duchu. Ošacení tam našli i bezmajetní lidé. Tehdy však byl důrazně zakázán nákup tohoto oblečení za účelem dalšího prodeje.

Secondhand kam se podíváš

Dnes na secondhand narazíte na každém rohu. Na řádně poskládané hromádky oblečení a věšáky však zapomeňte. Při návštěvě secondhandu musíte počítat s tím, že si svůj parádní kousek musíte nejprve najít. Oblečení v secondhandech je obvykle „hala bala“ pověšené na věšácích bez jakéhokoliv řádu, na oblečení narazíte i v košících a v regálech. Nezbývá vám tak nic jiného, než se k vašemu novému parádivému kousku hezky prohrabat. A ženy se toho ujaly na jedničku. V poměrně nepřehledné místnosti, kde se na první pohled neukrývá žádný atraktivní kousek látky tak jsou schopné najít celý outfit za pakatel. Někdy je však čeká zklamání, to když se zamilují do líbivé sukně nebo topu, do kterého se kvůli malé velikosti neobléknou nebo naopak by do něj mohly obléknout zároveň i svou kamarádku. V secondhandech obvykle není k dispozici ten samý kousek v jiné velikosti.

Hlavní výhody secondhandu

Mezi hlavní výhody secondhandu patří úspora peněz. I oblečení za pár korun může vypadat jako z módních magazínů. Když je žena rafinovaná,   může si nakoupit celou šatní skříň za pár kaček. Spousta oblečení a žádný zásadní pohyb na bankovním účtu? No to se bude manžel divit!

Další výhodou je i ekologičnost, která přichází s koupením již použitého oblečení. Mělo by se to vyhodit? Jděte s dobou a chovejte se ekologicky. Věřte nebo ne, budete in. Navíc v oblečení ze secondhadnu můžete vypadat originálněji než v řadovém kousku oblečení z obchoďáku.

Pokaždé v jiném můžete vypadat v oblečení ze secondhandu, což je další výhodou nákupů v těchto obchůdcích. „Kde bere peníze na pokaždé jiný outfit?“, budou se ptát vaše kolegyně z práce.

Oblečení pro celou rodinu

Ovšem fakt, že secondhandy jsou hlavně v  obležení žen  neznamená, že na parádní kousky oblečení si nepřijdou také muži a děti. Právě maminky pro své malé mrňousky nakupují v secondhandech. Dokonce můžete najít speciální secondhandy zaměřené pouze na malá miminka. Jak je známo ty moc nenachodí, oblečení pro malá miminka je tak jako nové. Navíc proč kupovat drahé kousky pro miminko, které vám za pár dnů povyroste o pár čísel?

Stejný problém secondhandy řeší i u odrostlejších děti, které všechno natrhnou, sedřou nebo ušpiní. Právě zničená mikina za pár kaček ze secondhandu nebude maminku trápit tolik, jako drahý kousek z obchoďáku.

Opačný problém – nadmíra oblečení

Možná, že se po žádném oblečení nesháníte, nýbrž se ho potřebujete zbavit. A právě i v tomhle vám mohou pomoci secondhandy. Některé od vás nechtěné oblečení odkoupí, počítat však musíte s nižší cenou. I tak budete mít dobrý pocit – místo aby se vám svetr válel ve skříni a zabíral místo, oblékne si jej na rande jiná žena. A to je přece příjemné, ne? Ovšem pozor! Secondhandy od vás odkoupí jen čisté a ucházející oblečení. Svou šatní skříň tak probírejte pečlivě. Prodej nepoužívaného oblečení do secondhandu je tak zajímavým způsobem jak přijít k penězům na nový outfit.

Čerpejte inspiraci z módních magazínů

Jistě i vaše srdce plesá nad statisícovými outfity modelek z módních časopisů. Co čerpat inspiraci právě z nich? Podle módních časopisů si tak i vy můžete sestavit svůj outfit topmodelky. S tím rozdílem, že zatímco se oblečení modelky na stránkách časopisu bude šplhat do statisíců, váš outfit se hravě vleze do tisícovky. A co vy, kdy zamíříte do secondhandu?