Jak si správně vybrat plavky

Nakupování plavek se může zdát marné a zdlouhavé, ale je možné najít ty, které vám padnou, a budete se cítit skvěle. Pokud dáte na tyto rady, nakoupíte plavky lehce a s radostí. Jaké body tedy musíme znát?

Znát tvar těla

Vaše postava určuje, jaký typ plavek se na vás nejvíce hodí. Změřte si boky v nejširším bodě, pas na nejmenším místě a hrudník též v největším, protože velikost a styl plavek záleží na těchto třech poměrech. A jaký můžete mít tvar těla?

  • Tvar hrušky: Boky jsou výrazně širší než pas a poprsí, jako hruška
  • Tvar jablka: Pas je výrazně širší než boky a je stejný nebo téměř stejně velký jako poprsí
  • Tvar přesýpacích hodin: Poprsí a boky jsou přibližně stejně široké, ale pas je výrazně menší
  • Rovný tvar: Tělo je v jedné rovině

Připravit se

Než začnete nakupovat plavky, oholte se. Zvlášť, pokud budete plavky někomu předvádět. A hlavně nezapomeňte na spodní prádlo! Každý obchod se spodním prádlem či plavkami požaduje, aby zákazníci nosili spodní prádlo z důvodu hygieny.

Vybrat správný obchod s plavkami

Existují obchody, které se specializují na plavky (od sportovních po ty elegantní). Další možností je online nakupování, to se však hodí, až když víte, jaký typ plavek je pro vás nejideálnější.

Vybrat barvu a materiál, který podtrhne vaše křivky

Tajemství dobrých plavek je to, že přitahuje oko k těm nejhezčím částem vaší postavy. Tím se můžete cítit pohodlněji. Chcete-li zvýraznit křivky, kupujte si světlejší barvy nebo vzory. Pokud máte světlou až bledou kůži, používejte černé nebo tmavší tóny barev (tmavě fialová, námořnická, hnědá…)

Pokud máte tmavou kůži, světlé barvy na vás mohou být skutečně sexy a pomáhají zakrývat partie, které na sobě nemáte ráda.

Abyste přidala na objemu (poprsí, boky), volte plavky s volánky.

Abyste skryly větší partie (pas), použijte lněnou látku.

Nebojte se kupovat plavky odděleně, pokud si myslíte, že se k sobě nehodí. Pokud byste například chtěla zvýraznit poprsí, ale zároveň neodvádět pozornost od boků. Můžete si tedy koupit horní část bikin v jasné barvě či se vzorem a spodní část černou, modrou nebo hnědou (samozřejmě se musí barevně hodit k horní části).

Vybrat správný střih

Pokud chcete skrýt pas, vyberte střih s vysokým pasem v tmavé barvě. Tyto plavky ve stylu 40. let minulého století zakryjí nelichotivá místa a opět se vrací do módy.

Střih „Tankini“ zvýrazní váš pas, protože přitahuje pohled k holé kůži. Pokud tedy máte rádi svůj pas, ale ne boky a prsa, tento střih je jasná volba.

Slipové plavky rozšíří vaše boky, bez ohledu na to, jakou mají barvu. Pokud máte větší poprsí a chcete, aby boky odpovídaly tvaru přesýpacích hodin, zvolte tyto plavky.

Uvědomte si však, že tento střih může být pro některé ženy nepohodlný, takže se nejdříve ujistěte, než je koupíte.

Bikiny prodlouží vaše nohy, pokud jste tedy drobnějšího vzrůstu, výběr je jistý.

Trojúhelníkový střih strhává pozornost na poprsí a také ho zvětšují.

Bandeau podprsenky vaše prsa rozšíří, takže pokud máte tělo ve tvaru hrušky a chcete se co nejvíce podobat tvaru přesýpacích hodin, vyberte si bandeau topy s volánky či jinými detaily.

Pro ženy s velkým poprsím je nejlepší volbou horní část s pruhy, které poprsí částečně minimalizují. Můžete vyzkoušet horní část bikin se silným hrudním pásem, který dodá vašemu poprsí dostatečnou oporu. Tento hrudní pás učiní to, aby podprsenka zůstala tam, kde má, a nestala se nehoda.

Vybrat plavky i z praktického hlediska

Je zbytečné totiž vykupovat obchody s bikinami, když máte v plánu surfovat či plavat. Bikiny jsou poměrně omezené, pokud jde o sportovní aktivity. Sportovní plavky vám pomohou jak s podporou, tak s pohodlím. Pokud plavky kupujete za účelem sportu, rozhodně si je vyzkoušejte, abyste se cítila pohodlně.

Většina plavců preferuje jednodílné plavky v obyčejných barvách. K nim také můžete přidat šortky a dokončila jste si svůj outfit. I jednodílné plavky mohou být velmi sexy, zvlášť pokud si vyberete plavky v pěkné barvě a budou vám na těle perfektně sedět (podívejte se na Pobřežní hlídku!).

Nebát se poprosit o odbornou radu

Pokud jdete nakupovat sama a nemůžete najít nic, co by vám sedělo, požádejte o pomoc. Najděte obchod, který je podle vašeho vkusu a tvaru těla a poté vyhledejte prodavače, který vám rád poradí. Nejprve si vyhledejte kousky, které se vám líbí, a kterou část těla chcete skrýt a zvýraznit. Pokud tak učiníte, pravděpodobně skončíte s novými perfektními plavkami ve skříni.

Pokud si budete myslet, že jste našly ty správné, vezměte si ramínka od plavek a snažte se je vytáhnout až k ušním lalůčkům. Pokud je vytáhnete k lalůčkům, vaše plavky jsou vhodné (to však platí pouze u sportovních plavek).