8 tipů, jak se vyhnout špatnému vlasovému stylingu

Kvůli špatně upraveným vlasům nepřijdete o život. Jedná se přeci jen o vlasy, které vám opět dorostou. Přesto chce mít každý účes, který mu sedí. Pojďme se tedy podívat na několik kroků, které vám k tomu dopomohou.

1. Najděte pro sebe to nejlepší

Když si budete kupovat oblek na míru, prozkoumáte trh a zjistíte, co je módní a co se vám líbí. Připravte se tak i na svůj účes. Na rozdíl od obleku jej totiž jen tak lehce nesundáte a nosit jej budete 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Nedívejte se pouze na cenu, ale rozhodujte se především podle kvality. Buďte si jisti, že je váš holič profesionál a konkrétně vašim vlasům rozumí. Jak říká Jamie Stevens, například afro vlasy jsou výzvou pro každého holiče, ne každý si s ní ale dokáže poradit. Je tedy velmi důležité najít stylistu, který právě vašemu typu vlasů bude rozumět.

2. Nepodceňujte přípravy před stříháním

V den, kdy jste na stříhání objednaní, byste se k holiči měli dostavit se správně upravenými vlasy. Před suchým střihem si vlasy doma umyjte a nepoužívejte žádné speciální přípravky, říká vedoucí barber shopu Murdock. Pokud jsou vaše vlasy něčím upraveny, zkreslí to dojem vlastností vašich vlasů a výsledek jejich úpravy může být katastrofální. Pokud se ovšem rozhodnete pro střih po umytí vlasů, můžete je před střiháním lehce upravit. Nepoužívejte ale přespříliš produktů pro úpravu vlasů, to by totiž zabránilo holiči postupovat při úpravě správně. Pokud máte vlasy kudrnaté, doporučuje se nemít je dva dny před návštěvou holiče.

3. Přijďte včas, holič tak bude mít čas na práci

Přijít pozdě na party není obvykle velký problém, ale pokud si domluvíte schůzku u holiče, snažte se dorazit včas. Jen tak vám bude zaručena dostatečná a kvalitní péče. Ideální je, dostavit se deset minut před schůzkou. Váš holič nebude muset spěchat a vše půjde podle plánu.

V potaz berte také to, kdy jste holiče navštívili naposledy. Pokud je to vice než šest týdnů oznamte to při objednání. Stylista tak bude vědět, že je potřeba věnovat vám vice času.

4. Mluvte, mluvte a mluvte

Díky zvuku fénů nebo holicích strojků, není slyšet vlastního slova. Buďte si tedy jisti, že jste ještě před usazením do křesla poskytli veškeré potřebné informace.

Stylingový guru Carmelo Guastella říká, že ideální stříhání je takové, kterému předchází určitý dialog. Zákazník se tak v klidu může svěřit do péče holiče, který ví, co má vytvořit. Buďte otevření názorům a radám profesionálů a buďte připraveni změnit vaši představu. Zbytečně se ale nepouštějte do ničeho, co nechcete.

5. Lepší je i ukázat

Nejlepší, jak se vyvarovat špatnému účesu je, informovat holiče o všem co chcete. Ještě lepší je vaše přání ukázat.

Guastella říká, že je dobrý nápad ukázat holiči fotku střihu, který si přejete. On vám na základě fotografie a vašeho obličeje řekne, zda vám daný střih sedne či nikoliv.

Nebojte se strávit nějaký čas surfováním po internetu. Projděte si galerie s účesy. Ukažte vše, co se vám líbí a nebojte se, že vám na hlavě bude vytvořeno něco, co nechcete. Každý stylista ví, že co může sednout Davidu Beckhamovi, nemusí nutně sednout i vám,

6. Poslední úpravy

Posledních zhruba deset minut by mělo být věnováno konečným úpravám. Tento čas je také příležitostí pro rady. Guastella říká, že každý člověk může mít ten nejlepší účes na světě, pokud ovšem ví, jak se o něj starat.

Po celou dobu bedlivě sledujte, jak stylista vaše vlasy upravuje. Pokud si ani poté nebudete jisti, nebojte se zeptat. Rika Stevens má pro každého jednu radu. Pokud chcete určitý střih vlasů a nevíte, jak ho dosáhnout, nebojte se zeptat. Většina stylistů vám ráda ukáže, jaké produkty používat a jak se o vlasy starat, abyste dosáhli vytouženého vzhledu.

7. Úprava znovu a znovu

Většina vlasů roste přibližně o 44 milimetrů každý den. Říkáte si, že je to málo? Spočítejte si, jak rychle vám vlasy vyrostou o pět centimetrů. To už zas tak hodně není, že?

Mějte na paměti, že holiče byste měli navštěvovat pravidelně. Hickey říká, že po více jak čtyřech až šesti týdnech může střih ztratit tvar a také jeho údržba bude velmi obtížná. Stejné pravidlo platí, i pokud chcete své vlasy nechat dorůst. Ani tehdy byste neměli překročit dobu šesti týdnů. I při dorůstání vaše vlasy mohou mít tvar a dobrý styling.

8. Nebojte se změny

Muži jsou tvrdohlavá, věrná zvířata. Najdou-li holičce, krejčího nebo třeba barmana, který se jim líbí, jsou schopni zůstat mu věrni po velmi dlouhou dobu. Stejné je to i s jejich účesem. S tím ale opatrně. Není totiž nic horšího, než když je váš střih vlasů něčím, co vám vůbec nesedí.

Pokud jste se již několikrát neúspěšně pokoušeli o změnu účesu u svého stávajícího holiče, zřejmě je čas na změnu. Nový pohled na věc vás může dovést k něčemu, co bude vaší osobnosti sedět daleko více a vy tak budete konečně se svým účesem spokojeni.