Je skutečně šampón Alpecin Energizer Coffein takový zázrak, za jaký se vydává?

Třicítka na nezadržitelně blíží a já jsem na sobě začal pozorovat příznaky vypadávání vlasů. Rozhodl jsem se nečekat, než mě všechny vlasy nadobro opustí a zatáhnul jsem za pomyslnou záchranou brzdu v podobě pořízení kosmetického přípravku proti vypadávání vlasů. 

Po vcelku časově náročném pátrání na internetu a porovnávání všech možných variant a jejich alternativ jsem učinil rozhodnutí, že za tímto účelem vyzkouším šampón Alpecin Energizer Coffein, který se chvástal tím, že prokazatelně snižuje vypadávání vlasů a zároveň stimuluje i růst vlasů nových. 

Šampón se mi vcelku osvědčil, a proto bych se s vámi rád nyní podělil o svojí 4měsíční zkušenost s jeho používáním. 

Příjemná vůně a pocit hustších a pevnějších vlasů

Začnu tím nejméně podstatným, nicméně něčím, co vám ale do značné míry dokáže zpříjemnit proces mytí vlasů, a tím je libá vůně šampónu. Jak je již z jeho názvu patrné, tak tento šampón obsahuje kofein, což má za následek to, že vlasy jsou po umytí cítit svěžím, nicméně velice jemným, tónem kávy a směsicí mnoha dalších přírodních látek.  

Jednou z předností tohoto šampónu je skutečnost, že dobře pění, tudíž na umytí celého povrchu hlavy stačí i opravdu malé množství. Vlasy, krom toho, že hezky voní, působí po umytí pevnějším a celkově tak nějak hustším dojmem. Bohužel tento efekt netrvá dlouhou dobu a už po pár (typicky 2) hodinách na sobě začínám pozorovat známky opětovného zhoršení stavu mých vlasů, přičemž u jiných mnou používaných šampónů byla tato doba, kdy k tomuto negativnímu jevu dojde, výrazně delší. 

Cena šampónu činí přibližně 150 Kč, což se na první pohled může zdát celkem hodně, ale když vezmeme v potaz, že díky výše zmiňované možnosti aplikace malého množství vydrží 1 lahev o objemu 250ml několik měsíců, tak se z hlediska ekonomického nákup tohoto šampónu od německé firmy Alpecin rozhodně vyplatí. 

Mám za to, že šampón skutečně funguje, nicméně zázraky od něj očekávat nelze

Když se vrátím k podstatě toho, proč jsem si šampón vůbec kupoval – abych zamezil vypadávání vlasů, tak bohužel nejsem schopen říci, zdali k tomu došlo či nikoliv. Je tomu především z důvodu, že je téměř nemožné změřit to, jestli se počet vypadnutých vlasů snížil či zůstal nezměněn. Ovšem subjektivně vnímám, že mi vlasy vypadávají méně, nicméně jestli se například nejedná jen o placebo efekt, to bohužel takto sám posoudit nedokáži. 

A na úplný závěr si odpovězme na otázku, zdali je skutečně šampón Alpecin Energizer Coffein takový zázrak, za jaký se vydává? Dle mého názoru není, nicméně mě, jakožto jeho pravidelného uživatele, nezklamal. Kdybych mu měl udělit nějaký cejch, tak bych ho tituloval kvalitním šampónem s velice příjemnou vůní. 

80% 

+ příjemná vůně 

+ stačí aplikovat malé množství šampónu 

+ vlasy po umytí působí hustším dojmem 

+ ekonomická výhodnost 

– „wow efekt“ nevydrží dlouho 

–  výsledky nejsou dost dobře prokazatelné