Jak se oblékat podle typu postavy? Dámy, vyřešte svůj problém s outfitem jednou provždy.

Každá žena a dívka je jiná a co sluší jedné, nemusí sednout druhé. Jen málokterá slečna je pak zcela spokojená se svou postavou a v nejednom případě by vyměnila jistou tělesnou partii za menší/větší/prostě jinou. Naštěstí existuje spousta možností, jak se obléct podle typu vaší postavy, aby vám oblečení nejenom slušelo, ale navíc jste se v něm cítily dobře a sebevědomě.

Jablka

Jak vypadají? Ženy s postavou typu jablka mívají poměrně útlé boky a nohy, ale o to širší ramena.

Co nosit? Při oblékání se vyplatí odvádět pozornost od středu postavy a soustředit ji na nohy a hruď. Báječně budou vypadat halenky s dlouhými rukávy a rozumně velkým výstřihem. Zkuste kombinovat tmavé barvy (na partiíh, od nichž chcete odvést pozornost, například tedy ramenou) a světlé barvy.

Hrušky

Jak vypadají? Na rozdíl od jablek mívají ženy s touto postavou boky širší než ramena. Totéž platí o jejich větším zadku a výrazných nohou.

Co nosit? Zatímco jablka skrývají svá ramena, hrušky by naopak měly zvýrazňovat horní část těla. Dobře poslouží trička, která upoutají pozornost na vaši hruď například díky výraznější barvě či vzoru.

Přesýpací hodiny

Jak vypadají? Jde o neméně častý typ postavy, kdy je hruď přibližně stejně široká jako boky. K tomuto typu se rovněž pojí štíhlý pas a tuk se většinou rovnoměrně ukládá napříč celým tělem.

Co nosit? Vaši největší zbraní je štíhlý pas, tak se ho nebojte zdůraznit vhodně zvoleným páskem či kratším tričkem. Dejte si pozor, abyste neukazovaly příliš výstřihu – vzhledem k výrazným partiím vám to prokáže spíš medvědí službu.

Obdélník

Jak vypadají? Pas, boky i ramena jsou zhruba stejně široké. Mladé dívky často mívají tento typ postavy, než vstoupí do puberty.

Co nosit? Ženy s tímto typem postavy mohou postrádat křivky. Neměly by nosit plandavé oblečení, v němž se budou ještě víc ztrácet. Hodně pomůže pásek, který opticky rozdělí vaši postavu na dvě části a zdůrazní váš štíhlý pas.