Jak namalovat oční linky jako profesionál

Nemusíte být profesionální make-up umělec, abyste se naučila, jak udělat krásné oční linky.

Kouřové oči mohou být nádherné, ale u některých událostí, jako je svatba, si vaše paletka očních stínů neškrtne. Vyzkoušejte oční linky. Jsou dramatičtější než kočičí oči a zároveň méně složité než jiné techniky na oční make-up. Linky dodají očím okouzlující a svůdný pohled. A i když to vypadá, že by to mohl zvládnout jen profík, je to naprosto jednoduché i pro začátečníka.

Trik v linkách je ten, že ušetříte spoustu času a vyhnete se komplikacím při nanášení make-upu. Navíc bez problémů odstraníte jakoukoliv chybu, kterou uděláte (a pokud to zkoušíte poprvé, je zcela zřejmé, že vám sklouzne ruka). S naším špičkovým průvodcem (a praxí) se linky stanou součástí vaší make-up rutiny.

Načrtněte

Pokud pracujete s tekutými očními linkami, které jsou nutností pro hezky zakroucené oční linky, je lepší si linku nakreslit ještě před aplikací tekutých očních linek. Běžte k zrcadlu a podívejte se na vaše vnější koutky očí. Podívejte se na úhel dolní linie řas a představte si, že pokračuje až k vnějšímu obočí. Pokud nakreslíte linku vyšší než úhel spodních řas, vaše oči budou vypadat křivě, pokud bude úhel nižší, budou vaše oči vypadat smutně. Poté najděte nejvzdálenější bod vašeho záhybu. Prodloužením spodní linky řas a konec záhybu vám napoví, kde má linka skončit.

Naznačte

Nyní je čas odložit tužku na oči, protože jakékoli rozmazání by vypadalo chaoticky. Vše musí klouzat snadno. Nyní lehce naznačte čáru od vnějšího koutku oka k průsečíku, který jste vytvořili v kroku 1. Při malování zakloňte bradu nahoru. To proto, že využíváte výhodu otevřeného oka a zároveň se rozšiřuje povrch víčka.

Rozšiřujte

To je ta snadná část. Jediné, co musíte udělat, je použít stejnou tekutou linku pro vyrovnání horní linky řas, protáhnout ji a nakonec ji připojit k úhlové čáře, kterou jste kreslili. V tomto okamžiku rozhodnete, jak hustou nebo tenkou linku chcete.

Vyčistěte

I když jste linky dělala stokrát, dokážou vám snadno znečistit obličej. Rozhodně nemyslete na to, že byste celou linku smazala a začala od začátku. Používejte špičatý tampon namožený do odličovače make-upu, umístěte jej k vnějšímu koutku oka (pod „křídlem“) a přetáhněte jej podél stejného úhlu, jako je spodní linie řas, aby se linka vyrovnala a jakékoliv nepravidelné hrany se vyrovnaly. Opakujte i na druhém oku a jste připravena vyrazit!