Trendy mezi barvami oblečení. Oblečte si ty, které letos pofrčí

Máte ráda módu a aktuálně sháníte kousky oblečení, jež budou plně v souladu s aktuálními barevnými trendy?

Ty se pravidelně každým rokem mění, někdy opravdu znatelně, někdy naopak jen nepatrně, a nejinak tomu bylo samozřejmě i letos. Nicméně vězte, že pořízením oděvů v některé ze čtveřice (níže uvedených) barev, které budou v letošním roce 2019 in rozhodně vedle nešlápnete.

Neonové barvy – buďte nepřehlédnutelná

Neonové barvy se popularitě těšily zejména v 90.letech minulého stoleté, nicméně jak tomu v módním světě bývá, tak trendy se v nepravidelných intervalech neustále vracejí a nejinak je tomu i v případě těchto barev. Tyto křiklavě zářivé, nejčastěji zelené, žluté, oranžové či modré barvy se tak opět vrátily do módy a v roce 2019 by neměly chybět v šatníku žádné ženy sledující módní trendy.

K neonovým barvám je doporučováno volit ostatní části outfitu pouze v neutrálních/základních barvách (bílá, černá, modrá) a rovněž si k nim brát jen střídmé doplňky. Opodstatněno je to faktem, že už samy o sobě neonové barvy přitahují dostatek pozornosti a těžko se též kombinují s ostatními barvami.

Velbloudí srst – barva, jež se dá kombinovat jedna báseň

Tato barva připomínající srst velbloudů, která se dá připodobnit k světle hnědé či tmavší béžové, nejlépe vynikne zejména na kabátech, svetrech či sukních.

Obrovskou výhodou této barvy je pak, krom toho, že působí velice elegantně, i skutečnost, že se velice dobře kombinuje s dalšími barvami, nicméně nejvíce se k ní stejnak hodí ta nejklasičtější – černá, výsledná kombinace těchto dvou barev pak působí vskutku impozantním dojmem.

Oblečení barvy velbloudí srsti se pak typově nejvíce hodí k ženám s blonďatými či hnědými vlasy a světlejší pletí.

Serenity blue – světlemodré spojení klidu a romantiky

Další z řady trendy barev módního průmyslu roku 2019 bude serenity blue, jejíž název sice nemá oficiální český ekvivalent, nicméně její vzhled se dá lehce představit, je totiž téměř shodná se světlemodrou.  

Tato barva by měla evokovat klid a psychickou pohodu, což vede k tomu, že se perfektně hodí do romantických a minimalistických outfitů. Skvěle se pak kombinuje především se stříbrnou a bílou barvou. 

Co se týče kousků oblečení, na kterých bude serenity blue vypadat nejlépe, tak těmi jsou košile, sukně či například boty na podpatku. 

Vínová – elegantní a nadčasová klasika

Vínová, též někdy označována jakožto bordeaux, se dlouhodobě drží mezi nejoblíbenějšími barvami, ovšem rok 2019 bude patřit zejména jí. 

Není moc kousků oblečení, na nichž by vínová barva nevypadala přinejmenším obstojně, nicméně ta nejlépe vynikne na kalhotách, šatech či mikinách. 

Tudíž, ať už si budete vybírat outfit do formální společnosti či naopak na výlet s přáteli, tak vínová bude v letošním roce představovat pomyslnou sázku na jistotu.