Svatební mýty versus realita

Která žena by od malinka nesnila o pohádkové svatbě, princeznovských šatech a princi na bílém koni? Svatba je zejména v životě ženy životní událostí, na kterou chce vzpomínat celý život. I o svatbách ale kolují mýty, kterým bychom se před svým slavnostním dnem měli obloukem vyhnout – ne vše je totiž pravda!

Nejde jen o tebe, svatba se týká celé rodiny!

Mýtus č.1 je opravdu velkým omylem! Je to především váš velký den a je jen na vás, jak si ho zrealizujete. Vaše matka i tchýně již svou svatbu měly, také si ji udělaly podle svých představ a teď je řada na vás. Dělejte si, co jen chcete. Vybírejte výzdobu dle svých nápadů, i přesto, že se kolem vás protáčejí oči všech ostatních. Pokud však rodiče na svatbu přispívají větší finanční částku, je třeba udělat i menší ústupky.

Připrav si kapesníčky

Každá nevěsta reaguje na svůj svatební den jinak. Jedna ho od rána celý probrečí dojetím, druhá své emoce umí držet na uzdě, třetí sotva projde uličkou bez vzlyku. Své první svatební dojmy si bohužel nenaplánujete. Pokud se na svatbu se svým Panem Božským těšíte už celou věčnost, nejspíš vás pohltí radost, že se vše konečně uskutečnilo. Kapesníčky by u sebe ale měla nosit svědkyně, která v případě nouze přiškočí. Může se také docela dost dobře stát, že se při svatebním slibu rozesmějete – také se to už několikrát stalo! Mnohdy nevěsta svůj záchvat smíchu nemohla ani zastavit.

Svatba se plánuje i rok dopředu

Není tomu tak. Pokud chcete, vytvoříte si krásnou svatbu i za pár týdnů – záleží ale na vás, jak se dokážete poprat se stresem. Krásnou svatbu si mnoho nevěst připravilo i za pár měsíců. Nejhorší je vždy posledních 14 dní, kdy se vzpomíná, na co všechno se ještě mohlo zapomenout. Proto si detaily svatby nenechávejte na poslední chvíli. Chcete růžové ubrousky s bílými květy, ale nemůžete je sehnat? Podívejte se po nich ještě dřív, než začněte vybírat termín samotné svatby. Detaily jsou opravdu důležité.

Něco modrého, něco půjčeného…

Znáte to – asi nejstarší pověra všech dob je tvrzení, že nevěsta by ve svatební den měla mít u sebe něco modrého, něco starého, něco nového a něco půjčeného. Tento rozkošný zvyk se traduje již několik stovek let. Pochází od našich prababiček a i dnes je tato pověra stále aktuální. Jestli však dokáže dodržení zvyku udržet také manželství? To už je opravdu sporné.

Aspoň jednou za život princeznou

Ale no tak! Hlavu vzhůru. Princeznou se můžete stát několikrát do roka. Jezděte s manželem na plesy, oblečte si krásné šaty a znovu se můžete stát princeznou. Nejen svatba, ale i ostatní společné příležitosti si můžete užít stejně tak dobře jako samotný svatební den. Manžela jistě také ještě jednou ráda uvidíte v obleku. Plesy, svatby kamarádek – to vše jsou jen další příležitosti, jak se znovu krásně upravit. Nezapomeňte, že pro manžela jste princeznou stále, i bez svatebních šatů.