Jak dosáhnout přirozeného opálení?

Léto se blíží a vy jste stále majitelem vápenky. Jakmile vylezete na první silnější slunce, vaše barva se z bílé změní na červenou. Neskutečně to štípe, loupe se vám kůže a vy opět nadáváte, že musíte používat opalovací krém s SPF 50, v lepších případech 30, protože ty slabší vám prostě nestačí. Vidíte se v tom? Pokud ano, přináším vám několik tipů jak dosáhnout přirozeného opálení. Všechny tyto tipy jsou ozkoušené právě majitelkou vápenky, které trvalo několik let než přišla na to, jak se aspoň trochu opálit.

Solárium

Než vylezete na první letní Slunce (ale můžete i během léta), není od věci zajít si párkrát do solária. Mnoho lidí solárium odsuzuje kvůli UV záření, solárium však není o mnoho nezdravější než samotné slunce a pokud to nebudete přehánět, může vám naopak pomoci. Ze začátku doporučuji jít na slabší solárium na 5-6 minut. Doporučuje se aktivní opálení – tedy chodit zhruba 3 týdny 3x týdně a poté svou barvu udržovat jeho navštěvou zhruba jednou týdně. Určitě doporučuji solární kosmetiku, díky které je opálení intenzivnější a vydrží vám mnohem déle. Důležité je však podotknout, že byste nikdy neměly zapomenout na brýle určené přímo do solária a  neměly byste příliš kombinovat sluneční záření a solárium v jeden den.

Beta Karoten

Beta karoten je významný karotenoid oranžovo červené barvy. Beta karoten můžete přijímat formou doplňků stravy (v tomto případě si dejte pozor na jeho kvalitu), nebo v samotné stravě v podobě mrkví, červených paprik, nebo rajčat. Jednoduše řečeno, najdete ho ve veškerém ovoci a zelenině oranžového či červeného zbarvení. Tento karotenoid je rozpustný v oleji, proto není od věci udělat si ovocné či zeleninové smoothie a přidat lžíci oleje, aby měl mnohonásobně větší účinky.

Olej na opalování

Pro mě naprostým zázrakem jsou oleje na opalování, které působí na mé zbarvení mnohem více, než opalovací krémy. Takových olejů můžete na trhu najít mnoho. Pokud vám nevadí připlatit si, doporučuji vám mrkvový přírodní olej. Pokud do oleje tolik investovat nechcete, doporučuji vám olej Nubian, dejte si však pozor na SPF faktor. Já si do svého oleje přidávám kapsli beta karotenu, kterou do něj rozmačkám. Dejte si jen pozor na bílé oblečení, protože oleje v kombinaci s beta karotenem ho mohou zabarvit.

Existuje mnoho dalších možností, jak dosáhnout kvalitního opálení. Jak to tak ale bývá, každému vyhovuje něco jiného. Tyto mi však pomohly k opálení a to jsem si myslela, že už budu do konce života bílá.