Rukavice právě pro vaše prsty. Zvolte ty správné k vašemu stylu

Blížící se zima nám signalizuje, že nastal čas sáhnout hloub do šatníku. Na scénu opět přichází teplé kabáty, čepice i boty. Ochranu před chladem ocení i vaše prsty. Rukavice je nejen chrání před vlezlým mrazem, ale také před větrem a dalšími rozmary počasí, které s sebou přináší podzim i zima. Vedle toho mohou být rukavice i jedinečným doplňkem, který doma prostě musíte mít.

Co je k mání?

Vybrat si můžete mezi elegantní koženou klasikou, která nikdy neurazí, pestrými pletenými kousky i rukavicemi z různých funkčních materiálů, které se stanou nezbytné pro váš komfort při běhání a cyklistice. Nabídka je skutečně široká a stejně tak i rozpětí cen, za které si můžete tyto doplňky v různých obchodech pořídit. Nejlevnější kousky pořídíte do sta korun, zatímco za luxusní kožené či speciální sportovní rukavice můžete zaplatit i několik tisíc. Záleží na vašich požadavcích.

Elegantní kožené

Kožené rukavice jsou bez diskuze elegantní doplněk pro každou dámu. Náklady na jejich pořízení jsou sice vyšší, ale zato mohou vydržet roky, pokud je o ně správně pečováno. Největší zájem je o černé páry. Nikdy nevyjdou z módy a hodí se prakticky ke všemu. Kdo se nebojí vyzkoušet něco odvážnějšího, určitě by neměl přehlédnout nabídku červených i žlutých kousků, které zaplavily trh v minulých letech. Letos k nim přibývají i kousky v tmavých metalických odstínech s modrým a zeleným tónováním.

Decentní i okázalé pletené

Pletené rukavice jsou klasika. Sehnat můžete prstové, ale out nejsou ani palčáky. Jednoduché jednobarevné kousky obohatí šatník svou univerzalitou, zatímco vzorované, okázalejší, mu dodají osobnost. Stejně jako v minulých letech můžete vsadit na vzory s vánoční a zimní tematikou. Pokud vám toto přijde již přes příliš klasické či dětinské, vyzkoušejte sortiment s elegantními plastickými vzory. Pokud k pleteným rukavicím pořídíte i ladící šálu, určitě neprohloupíte. Vzhledem k nižší pořizovací ceně jsou pletené rukavice dostupné a jejich nabídka je opravdu široká, tak neváhejte vybírat.

V kondici bez zmrzlých prstů

Podzimem sportovní sezóna běžců a cyklistů nekončí. Běhání i cyklistika nejsou ani během zimních měsíců tabu díky množství moderních materiálů, které zajistí vašemu tělu komfort i v drsném počasí. Na sport se hodí funkční rukavice ze speciálních textilií. Materiály požité na jejich výrobu obsahují speciální membrány, které řídí jejich propustnost pro kapaliny a plyny, a cyklistické rukavice disponují navíc i protiskluzovými prvky. Ty zabrání sklouznutí prstů z řídítek, které by hrozilo u běžných pletených rukavic.

Speciální prvky pro všední den

Pokud jste uživatelem chytrého telefonu, pak určitě oceníte rukavice označené jako TouchScreen nebo také SmartTouch. Prvky umístěné na konečcích prstů těchto rukavic vám zajistí zvládnutí všech operací, které běžně provádíte na svém mobilním telefonu, aniž bychom museli rukavici sundat. Dnes již cenově dostupné produkty tohoto druhu můžete sehnat v mnoha provedeních. Technologii lze aplikovat na pletené, kožené i různé textilní páry a prodejci módních doplňků i elektrospotřebičů jejich nabídku stále rozšiřují.

Autorka: Jana Macháčková