Jak být přirozeně krásná i bez drahých líčidel

Bohužel ne každá žena může vypadat jako modelka ze stránek módních časopisů nebo jako herečka z filmových pláten. Nicméně každá žena může dbát o svůj vzhled a dávat tak ostatním najevo, že si sebe sama váží a záleží jí na sobě. Pokud se o sebe žena dobře stará, pak z ní vyřazuje přirozená krása a stává se hned pro své okolí přitažlivá. Stačí si osvojit pár snadných pravidel a přirozená krása se stane i vaším hlavním atributem.

Dbejte o svou pleť

Péče o pokožku, zejména pak péče o pokožku obličeje by měla být vaší prioritou. Ráno si pleť vždy důkladně opláchněte vlažnou vodou a zhydratujte ji výživným krémem či obličejovým olejem. Není nutné si pleť zbytečně čistit nejrůznějšími toniky, které často zbytečně pleť dráždí a vysušují.

Každý večer si obličej důkladně vyčistěte přírodním olejem  ̶  nejlepší pleťový olej je jojobový, konopný či arganový. Tento olej můžete současně použít místo pleťového krému. Stačí pár kapek jemně vmasírovat do navlhčené pleti.

Také se večer nikdy nezapomeňte odlíčit, pokožka se přes noc regeneruje, a pokud zůstane pokrytá make-upem, nemůže dýchat a ucpávají se jí póry.

Nezapomínejte hydratovat i pokožku celého těla. Hlavně hodně namáhané části jako jsou paty, lokty a dlaně promazávejte tělovým krémem či olejem každý večer po koupeli. Svému tělu jednou až dvakrát týdně dopřejte peeling, abyste se zbavily odumřelých buněk a suché kůže.

Zaměřte se na své tělo

Ve zdravém těle – zdravý duch a v krásném těle – krásný duch! Nezanedbávejte proto své tělo. Je to vaše schránka, která uchovává vaši jedinečnou osobnost a je třeba se o ni tudíž dobře starat. Tělo máte jen jedno a musí vám složit co nejdéle, a proto čím dříve o něj začnete pečovat, tím lépe.

  • pravidelně se hýbejte a sportujte

Najděte si takový sport či způsob pohybu, který vám bude vyhovovat a ze kterého budete mít radost. Ať už je to ranní jóga v pohodlí domova nebo večerní běh v městském parku, pohyb vás musí bavit – jen tak se mu budete věnovat pravidelně. Nejlépe několikrát v týdnu na alespoň 30 min.

  • jezte zdravě a pijte dostatek vody

Nezapomínejte na pravidelný pitný režim. Pijte hlavně pramenitou vodu a bylinkové čaje. Pokud možno, vyhněte se kofeinovým nápojům, alkoholu a slazeným limonádám.

Jezte pravidelně minimálně 5krát denně menší porce. Největší podíl na vašem talíři by měla tvořit zelenina a ovoce – nejlépe čerstvé, plné vitamínů a minerálů. Omezte konzumaci tučného a sladkého jídla, polotovarů a rychlého občerstvení.

  • naordinujte si dostatek spánku

Osm hodin spánku zatočí s kruhy pod očima lépe než drahý korektor na nedokonalosti pleti. Zvykněte si k spánku ulehat v určitou hodinu tak, abyste spaly minimálně 6-7 hodin, v ideálním případě byste však měly spánku věnovat přibližně 8 hodin, abyste se cítily plně odpočaté.

Nezanedbávejte hygienu

Hezky a svěže vonět i vypadat je polovina úspěchu! Nezapomínejte tedy na deodorant, holení chloupků, pravidelné mytí vlasů a čištění zubů. Čisté zuby a tudíž zářivý úsměv zkrásní váš obličej více než luxusní rtěnka. To samé dokáží i čerstvě umyté vlasy!

Starejte se o své ruce

Suché popraskané ruce a špinavé nehty příliš parády neudělají. Udržujte své ruce i nehty upravené. To samozřejmě platí i o chodidlech a nehtech na nohou. Také není na škodu občas zajít na manikúru a pedikúru, kde se vám o vaše ruce či chodidla postarají odborníci.

Zvolte vhodný účes

Vyberte si účes, který vám sedne a lichotí tvaru vašeho obličeje. Pokud najdete svůj styl, již příliš neexperimentujte a držte se toho, co vám opravdu sluší. Správný sestřih dokáže s celkovým vzhledem udělat divy.

Noste lichotivé oblečení

Zamyslete se nad střihy i barvami, které vám sluší a lichotí vaší postavě a ladí s vaší barvou pleti. Při výběru vhodného oblečení je také velmi důležitá pohodlnost. Ve svém outfitu se vždy musíte cítit příjemně a sebevědomě. Snažte se být vždy oblečená tak, abyste se nemusela stydět, když na ulici potkáte známého, na kterého chcete udělat dojem.

Rozvíjejte svou vnitřní krásu

Ženská krása má mnoho podob a rozhodně se nejedná jen o zevnějšek! Vaše okolí vás jistě vnímá spíše přes vaše povahové rysy než podle střihu vaší sukně! Zaměřte se proto i na vaši osobnost a pečujte o svého ducha.

  • vzdělávejte se

Buďte otevřená novým věcem, zajímejte se o zájmy vašich přátel či známých a doplňujte si informace z oblastí, o kterých toho příliš nevíte. Budete pak připravena zapojit se do konverzací a debat na všechna možná témata.

Hodně čtěte – ať se jedná o denní tisk, beletrii, sbírky básní nebo literaturu faktu, vše vás nějak obohatí na duchu a zušlechtí vaši duši.

  • buďte štědrá

Pokud dáváte ostatním bez postranních úmyslů, zase se vám to v dobrém vrátí. Ten, kdo je štědrý, milý a příjemný k ostatním, tomu to ostatní oplácí stejnou mincí. Ne nadarmo se říká „jak ty na mě, tak já na tebe“.

  • usmívejte se

Na světě není nic přitažlivějšího, než upřímný úsměv. Rozdávejte svůj úsměv a pozitivní náladu do světa, nic to nestojí a z vás to udělá ženu, s kterou budou všichni chtít trávit čas.

  • buďte svá a nepředvádějte se

Chovejte se přirozeně, buďte skromná, naučte se lidem naslouchat a nikdy ze sebe nedělejte někoho, kdo nejste. Jen tak bude vaše osobnost pro ostatní přitažlivá. Nikdo nemá příliš v lásce vytahování nebo přetvářku.