Výběr podprsenky aneb z nesmělé slečny dáma mnoha tváří

Podprsenka vévodí ženskému světu a co si budeme povídat, mnohdy ve velké míře ovlivňuje i svět mužský. Na titěrném kousku oblečení stojí a padá ženský úspěch. Jó, jó, z nesmělé slečny, která revolučně objevila světlo světa v roce 1913 (kdy první podprsenku světu představila Američanka Marie Phelps Jacobová), se stala dáma mnoha tváří. A proto se nemůžeme divit, že výběr podprsenky není snadný. Správně vybraná podprsenka je pohodlná a odpovídá situaci.

Aby netlačila

Špatně vybraná podprsenka se může v okamžiku proměnit v mučící nástroj. Každá žena to zná! Vystrčené kostice propichují její ňadro, zatímco ona se musí plně věnovat konverzaci se svým šéfem. Nehledě na podprsenku, která tlačí a vytváří nevzhledné vybouleniny pod oblečením. Dámy, k tomu abyste vybrali správnou podprsenku není třeba žádné manuály, stačí se řídit ženskou intuicí, která na vás bude hlasitě křičet, že na podprsence nelze šetřit. Proto namísto do vietnamských stánků zamiřte do specializovaných prodejen, kde vám vyškolený personál pomůže vybrat podprsenku na míru.

Jak vybírat podprsenku?

Jak už jsme říkali, ve specializovaných prodejnách vám s výběrem podprsenky pomůže vyškolený prodejce. Pokud si chcete změřit velikost podprsenky sama, postupujte následovně. Oblečená jen do podprsenky si vezměte krejčovský metr a změřte obvod pasu pod poprsím. Výsledné číslo bude označovat velikost vaší podprsenky, například 80. Pak změřte obvod prsou a to tak, že metr máte vodorovně na zádech a měříte nejširší část poprsí. Výsledné číslo vám udá velikost košíčků, které bude uvedeno v písmeně(A,B,C,D…). Podle získaných čísel si v obecné tabulce velikostí podprsenek najdete tu svou. Samozřejmě doporučujeme podprsenku ještě vyzkoušet.

Podprsenku zapínejte vždy na první háček, její zadní část by měla být ve středu zad, nikoliv příliš nahoře, ramínka by měla být pevná a kostice musí pevně obepínat prsa až k podpaží. Kostice nesmí tlačit, prsa nesmí z podprsenky vylézat, košíčky podprsenky nesmí být příliš velké.

Pak už jen stačí vybírat podprsenku podle situace. Moderní žena by ve své šatní skříni měla mít hned několik kousků podprsenek, jakých?

Hladká podprsenka

Každá žena má ve své šatní skříni hladkou podprsenku, kterou si může vzít  pod přiléhavý kousek oblečení. Hladkou podprsenkou předejdete nevzhledným hrbolům pod oblečením.

Neviditelná podprsenka

Není vidět a přece tu je! Řeč je o neviditelné podprsence, respektive o podprsence s průhlednými ramínky nebo o přilnavých košíčcích, které bravurně plní podpěrnou funkci a přitom nejdou z pod oblečení vidět. Tuto podprsenku ženy ocení zejména na akcích, kde si oblečou společenské šaty nebo top bez ramínek. S neviditelnou podprsenkou budou vypadat zatraceně sexy.

Krajková podprsenka

Krajková podprsenka patří mezi evergreeny podprsenek. Ne jedna žena si bez krajky nedovede představit svůj šatník. Krajková podprsenka působí velice smyslně, dodává na ženskosti a krásně obepíná ženská ňadra. Muži se z ní mohou zbláznit. Krajkovou podprsenku tak ženy ocení nejen na klasické nošení, nýbrž i v intimních chvílích.

Push-up podprsenka

Už dávno ženy přestaly spílat na nespravedlnost přírody. Zatímco některé ženě příroda nadělila poctivé trojky, jiná má ani ne dvojky, oproti minulé doby je rozdíl v tom, že dnes to ženám nevadí. To co nemají, si jednoduše vyčarují a to push-up podprsenkou, která jejich prsa hezky nadzvedne, vytvaruje a zpevní.

Zmenšující podprsenka

Zatímco některé ženy jen tiše závidí hluboký dekolt svým kolegyním v práci, ony kolegyně dělají vše proto, aby jejich dekolt tak hluboký nebyl. Spoléhají na zmenšující podprsenky, které jejich prsa zpevní, uleví zádům a opticky prsa zmenší.

Sportovní podprsenky

S příchodem sportovní podprsenky muži ostrouhali. Zatímco se v její nepřítomnosti mohli kochat pohledem na poskakující ňadra náruživých sportovkyň, dnes je tomu jinak. Ženy na sport volí jedině sportovní podprsenku, která nemá kostice, přesto však prsa dokonale podpírá, nikde netlačí a umožňuje neomezený pohyb. A prsa v ní neskáčou!

Erotická podprsenka

Erotickou podprsenku má ve skříni snad každá žena, ano i ta, co na první pohled vypadá poněkud ostýchavě. Každá totiž ví, že erotická podprsenka dokáže jejich partnera pořádně rozžhavit. Erotické podprsenky jsou velice úspornými kousky spodního oblečení. Většinou jen ňadrům poskytují podporu, bradavky však zůstávají odhalené. Erotické podprsenky jsou často vyrobené v imitaci kůže, z latexu nebo jiného netradičního materiálu.

Kojící podprsenka

Ano, i kojící podprsenka se dříve nebo později stane součástí šatníku snad každé ženy. I když není kojící podprsenka žádným provokativním kouskem spodního prádla, je velice praktickou volbou mnoha maminek, kterým ulehčí práci. Maminka si v okamžiku, kdy chce kojit odepne pouze část, která odhal její bradavku.

Podprsenka – z nesmělé slečny, která objevila světlo světa v roce 1913, se stala dáma mnoha tváří, která v 21. století nechybí v šatníku žádné ženy.