Prohlédněte si, jak vypadá backstage módní přehlídky

Za perfektně vypadajícími modelkami, které se ve výsledku procházejí po mole, vždy stojí obrovská práce celého týmu v zákulisí. Avšak backstage ukrývá mnohem více aktivit, než jen samotnou úpravu svých modelů. Pojďme se podívat tam, kam obyčejné oko nedohlédne.

Seřazení kolekce

Žádný z návrhářů nedovolí, aby kousky z jeho nové kolekce byly seřazeny v pořadí chaoticky, není-li to záměrem. A proto je na začátku před všemi ostatními přípravami nutné zkontrolovat, jestli se modely po cestě neponičily a určit jejich pořadí tak, jak budou předváděny na modelkách. Ačkoli se tento krok často provádí už delší dobu před přehlídkou, většina návrhářů nebo jejich asistentů poté kontrolu provádí znovu.

Příprava modelek

Přestože je důraz kladen hlavně na módní kolekci, můžete si při přehlídce všimnout také dokonalého make-upu a vlasového stylingu modelek, jež podtrhává výsledný dojem. Tak dokonalá značka jako je Max Mara si samozřejmě může dovolit ty nejlepší kadeřníky, kterými jsou současně zaměstnanci TONI&GUY a také ty nejzručnější make-up artisty.

V kolekci Resort 2019 byl kladen důraz hlavně na přirozené líčení. Povšimnout jsme si mohli trendu tzv. mokrého make-upu, který je charakteristický zčesanými vlasy, které působí jako mokré a líčením v nude odstínech s přirozeně působícím obočím. Naopak sbohem jsme dali umělým řasám, příčeskům nebo perfektně tvarovanému obočí. Max Mara následovala světové trendy v líčení a vsadila na oblíbenou přirozenost.

Focení pro VIP

Následuje seřazení modelek a závěrečné přípravy. Šťastlivci, kteří se jako VIP hosté do backstage dostali, si mohou zblízka prohlédnout každý nový návrh oblečení a vyfotit případně s modelkou. Po celou dobu také zákulisí sledoval fotograf zaměstnaný pro Max Mara, aby bylo poté možné vydat dokumentaci o přípravách.

Setkání

Spolupracovníci, rodina a všichni blízcí, kteří měli tu čest dostavit se přímo ke zrodu přehlídky, přišli modelky a ostatní podpořit. Ačkoli se může zdát, že je takové místo plné napětí a trémy, účinkující si najdou čas i na relax a příjemná setkání.

Závěrečná úprava

Pokud jsou již sály zaplněny lidmi v očekávání, modelky jsou připraveny v přesném pořadí a čekají na pokyn. Stylisté nemeškají a věnují se i posledním nedokonalostem. Přepudrují lesklá místa na těle nebo upraví účes. Pak už jen stačí pokyn organizátora a show může začít!