Jak pečovat o pleť po třicítce?

Roky plné nezávislosti a bujarého studentského života jsou již za vámi a každý další rok plný každodenních starostí se podepisuje na vaší pleti. Ve dvaceti byla naše pleť pružná, zdravá a prakticky bez vrásek, aniž bychom jí museli věnovat zvýšenou pozornost. Po třicítce bychom kosmetiku neměli zanedbávat a dopřát pleti kvalitní elixír zdraví.

Mladistvá pleť v každém věku

Péče o pleť by měla být pravidelná, po třicítce zvláště. Vybírat bychom měli kvalitní kosmetiku obsahující potřebné vitamíny pro výživu pleti. Ač chceme nebo nechceme, na obličeji se objevuje jedna vráska za druhou. Pravidelnou kosmetikou procedurou je možné vyhlazení vrásek až o několik procent.

Základní kroky v péči o pleť

Ať jste třicítku oslavila před pár dny nebo je to už nějaký ten rok zpátky, neměla byste zapomínat na správnou hydrataci, výživu a ochranu před škodlivými vlivy, které mají vliv na stárnutí pleti.

  1. Pozor na sluneční paprsky

Jak je již známo, přílišné opalování má neblahý vliv na kvalitu pleti. Dle typu pleti by měla každá žena používat kosmetiku s UV faktorem po celý rok. Pro světlou pleť se sklony k pigmentaci je ideální ochrana s UV 50+, tmavší typy pleti si mohou dovolit nižší UV faktor.

  1. Vsaďte na vitamin C

Důležitým vitaminem, který se podepisuje na kvalitě pleti, je vitamin C. Vitamin C má schopnost podporovat syntézu kolagenu a tím zpomalovat tvorbu vrásek. Kosmetika s obsahem tohoto vitaminu má antioxidační, depigmentační a protizánětlivé účinky.

  1. Používání kosmetiky s obsahem ovocných kyselin

Z ovocných kyselin má vynikající vlastnosti například kyselina glykolová. Napomáhá jemnému olupování staré kůže, čímž podporuje obnovu buněk, stahuje póry a vyhlazuje jemné vrásky. Protože si však pleť potřebuje pozvolna zvyknout na tuto látku, je vhodné začít používat kosmetické přípravky s nižším obsahem a postupně přidávat.

  1. Správná hydratace

Hydratovat pleť je nutné nejen zvenčí pomocí hydratačních krémů, ale především zevnitř. Proto bychom neměli podceňovat pravidelný pitný režim.

  1. Nepodceňujte první vrásky

Pod tíhou starostí související s péčí o děti, s budováním kariéry, s nepravidelným jídelníčkem se začínají objevovat první vrásky. O ty je dobré začít pečovat hned na začátku. Vhodnými pomocníky jsou oční krémy s obsahem koenzymu Q10 a kolagenu. Občas je vhodné vypnout a relaxovat a pravidelně si dopřát vyživující pleťové masky.