Kokosový olej nepatří pouze do kuchyně, využijete ho i v koupelně

Olej, získávaný ze zralých jader kokosových palem zažívá už pár let velký vzestup. Kromě nutričních kvalit, díky kterým je stále více oblíbený v kuchyních nejen vegetariánů a veganů, má také četné možnosti využití při péči o pleť a celé tělo.

Odličování

Pokud jste majitelkami citlivější pleti, nemusí se zrovna přátelit s různými micelárními vodami nebo toniky. Kokosový olej je možné použít jako dokonalý odličovací prostředek, který si poradí i s voděodolnými líčidly.

Peeling

Pokud do lehce rozehřátého kokosového oleje přidáte např. cukr, rozemletou kávu nebo mák, stane se z něj příjemný peeling. Sami si určíte hrubost částeček dle vašich preferencí a nemusíte být zklamaní po otevření balení zakoupeného běžně v drogerii. Po použití tohoto scrubu není již nutné používat tělové máslo, mléko nebo olej.

Pečovat za pomoci tohoto voňavého zázraků můžete také o svou dutinu ústní.

Čištění zubů

Bělící účinky kokosového oleje jsou dokázané a mnoho lidí tuto metodu využívá. Neudělá totiž v peněžence takový vítr, který způsobí nákupy zázračných bělících past a prášků nebo návštěva zubního lékaře. Samotný olej samozřejmě zuby nevyčistí. Je potřeba před jeho použitím vzít do ruky kartáček s klasickou pastou. Ošetření kokosovým olejem je pouze jakási forma doplňkové péče.

Masážní olej

Představte si, že je sobotní večer. Děti jsou na víkend u babičky, v televizi dávají váš oblíbený film, na stolku dvě skleničky vína a vy v náručí svého partnera užíváte chvilku klidu a volna. Hlavou vám probleskne myšlenka na masáž. Vaše koupelnová skříňka však momentálně neskrývá žádný vhodný masážní olej. Samozřejmě můžete vzít zavděk klasickou Indulonou, ale proč nesáhnout po něčem lepším, voňavějším a konzistencí vhodnějším.

Výše uvedená využití jsou pouze zlomkem možností, které kokosový olej skýtá. Lze jej použít na vlasy, jako prevenci proti celulitidě na problematických partiích, při užívání jedné lžičky každé ráno po danou dobu funguje také jako detoxikační kůra vašeho organismu atd. Představivosti se meze nekladou, protože nikdy nemůžete šlápnout vedle.