Pánská letní móda

Pánové mají k módním trendům často rozporuplný vztah. Mají svůj styl, jehož se nechtějí vzdávat, na druhou stranu se jim často trendy oblečení líbí a v aktuální nabídce obchodů by si vybrali. Podobně neuchopitelná umí být i móda. Najdeme v ní zcela nenositelné kreace i pohodlné a stylové oblečení. Co se bude nosit v roce 2018 a chceme to vidět i v českých ulicích?

Vertikální pruhy

Zbavte se předsudků, že se hodí jen pro vězně nebo maximálně na pyžamo. Pruhy jsou v podstatě nestárnoucí trend, takže když si koupíte proužkovanou košili, nehrozí vám, že příští rok už v ní budete beznadějně „mimo hru“. Vyšší level je hlavně dvojitý proužek, nosí se převážně ty jemné, a to nejen na košilích, ale i na sportovněji laděných tričkách.

Oblečení tón v tónu

Vzhledem k tomu, že pro většinu mužů jsou barvy jako lososová zahaleny neproniknutelným tajemstvím, letos máme dobrou zprávu. Kombinovat přibližně stejné odstíny je povoleno. Oblékání tzv. tón v tónu je totiž aktuálním trendem. Obléct se můžete i od hlavy k patě do jedné barvy. Variabilně tak rozšíříte možnosti svého šatníku oproti tradiční černě, na kterou je řada mužů zvyklá asi nejvíc a běžně se do ní obléká od hlavy k patě. Vyplatí se dát ale šanci i šedé či temně modré.

Kalhoty s pruhy

Tentokrát ovšem ne v duchu „čím víc proužků, tím víc Adidas“. Rozhodně není cílem návrat do devadesátek, kdy ulice vypadaly jako obří posilovny. Kalhoty s jemným postranním proužkem můžete doplnit klidně klasickými polobotkami a košilí, což jim dodá na ležérní eleganci. Oproti klasickým džínám jsou bavlněné kalhoty mnohem pohodlnější, nevyhýbejte se tak ani kombinování s teniskami.

Nesmrtelné džíny

Džíny patrně úspěšně přežijí i Apokalypsu. V roce 2018 zabodujete s lehkým vyšisováním a klasickým rovným střihem. Ideální pro všechny, kteří nedají na džíny dopustit pro jejich pohodlnost i neformální vyznění. V džínách můžete vypadat dobře, ale ne tak, že jste u skříně strávili tři hodiny. Povoleno je kombinování s tričky a opět přicházejí ke slovu i klasické košile, zejména v pastelových odstínech.

Větrovky jako oblečení do města

Samozřejmě by to neměla být taková, která s vámi prošla už několikátý výšlap do hor a je to na ní patřičně vidět. Nejúžasnější je na nich jejich variabilita jak co se týče kombinování, tak i z hlediska barev. Větrovky mohou být pastelové a podléhají dokonce i tzv. colorblocking trendu. Pokud nejste v módě zatím až tak znalí, větrovky vám udělají radost v tom, že je můžete kombinovat prakticky s čímkoli a stále to bude vypadat dobře. Džíny, košile, pleteniny, sáhnout můžete po čemkoli, co je vám pohodlné.

Káro a kostičky ve všech podobách

Že se kostkovaná košile hodí maximálně pro vašeho dědečka nebo příslušníka britské aristokracie? Káro je dokonale nadčasové a z hledáčku návrhářů nikdy úplně nevymizelo. A letos slaví doslova triumfální návrat. Ve všech podobách se hodí coby potisk nejen na košile či saka, ale také na kalhoty. Nosit můžete drobnou kostičku i výrazný vzor. Platí ovšem základní pravidlo: Všeho s mírou. Zbytek vašeho oblečení by měl být bez vzorů a v tlumených odstínech.

Havajské košile

Kontroverzní prvek pánského šatníku, které s devadesátými lety rozhodně nevymizel, naopak se v letošním roce triumfálně vrátil na výsluní. Vyhrazeny nezůstanou jen plážovým playboyům, kteří s gustem dávají v rozhalence najevo, že k nim trend holení ještě opravdu nedorazil. A to i když venkovní teploty nebudou dosahovat zrovna tropických hodnot. Abyste ovšem nevypadali jako uprchlý obyvatel pavilonu exotického ptactva, platí, že kalhoty je potřeba pojmout umírněně. Noste pohodlné chinos nebo džíny v tmavých barvách.