Trendy kabelky a tašky pro jaro/léto 2018

Myslíme, že ohromující novinkou pro tašky na rok 2018 byla hlavně modernizace těchto kabelek. Předtím byly kabelky nic moc, takové obyčejné, zatímco letošní kabelky budou jen malou směsicí jemných prvků, nebo budou zářit čistým minimalismem. Viděli jsme mnoho kožených produktů s trochou hadí kůže, spoustu látky anebo kombinaci obojího. Barvy jsou jemné a minimalistické, pouze pár z nich jsou s výraznými potisky, třpytkami nebo třásněmi. Pokud jste milovnice jednoduchosti, tak nastala vaše sezona, ale pokud jste zaměřeni spíše do extravagance, ani vy nepřijdete nazmar. Užijte si tento kompletní seznam všech jarních a letních trendů kabelek a vyberte si svého favorita!

Třásně na kabelce

Třásně tu byly již minulý rok a dodávaly našemu oblečení styl, takovou jedinečnou zvláštnost. Třásně se také dostaly do trendů na následující rok, kde se třásly na většině kabelek a dokonale doplnily zbytky sezónních návrhů.

Značka Balenciaga  vytvořila kabelky na styl velkých tašek lemované tlustým okrajem látky, na které je napsán název značky.

Kabelky od Calvina Kleina byly mnohem lepší, protože jsou třásněmi pokryty. Jelikož jsou třásně po celé kabelce, nejsme si jisti, jestli je taška pohodlná, ale rozhodně je elegantní.

Versace vyrobily kabelky ve stylu zavírací obálky v jasných barvách. Vzor si od něj vzaly další značky, jako je Alexander Wang, Carven, Christian Dior a další.

Solidní tašky

Na kabelkách můžeme vidět sportovní prvky, které jsou zahrnuty do trendů jara/léta letošního roku. Nejčastějším model tašek je sportovní pevný batoh, který je perfektní pro extrémní dobrodružství, ale zároveň jsou elegantní a hodí se i k formálnímu oblečení.

Louis Vuitton vytvořil šedé tašky se zaoblenou špičkou a spousty sportovních popruhů. V podobném provedení byly také tašky ve stylu svačinového boxu.

Balenciaga vytvořila pevné plastové kabelky v nápadných barvách, které jsou robustní, ale také bezvadně navržené.

Střapce

Střapce jsou zábavným prvkem, který vždy obohatí tašku. Můžeme vidět střapce na všechny způsoby, různých tvarů a velikostí, které zdobily jarní/letní kabelky pro rok 2018.

Značka Balmain navrhla kulaté stříbrné kabelky se stříbrnými střapci kolem zipu. Mnoho dalších tašek bylo také zdobeno střapci.

Taška ala kbelík

Ideální volba na letošní rok. Jejich tvar je přirozený, vypadají dobře a zároveň udrží spoustu věcí, což znamená, že jsou ideální na letní výlety a procházky či na pláž. Můžete vidět mnoho způsobů vytvoření těchto kabelek.

Miu Miu byly tašky pouze sezónní. Kabelky měly tkané slaměné dno, zatímco taška byla vyrobena z barevné tkaniny s koženými řemínky, které zajistí, že taška má profesionální vzhled.

Vaky Baja East jsou doplněny menším lanem jako uzavírání, a tím tašky získaly moderní nádech.

Nakonec stojí za zmínku tašky z černé kůže, které byly součástí kolekce Fenty x Puma od Rihanny. Tašky reprezentovaly sportovní nádech značky a namísto zipu nebo rukojeti byla na kabelce plastová spona jako z opasku jako uzavírání.

Klasické tašky ve tvaru trojúhelníku

Tyto tašky jsou vždy snadnou a pohodlnou volbou. Pro následující jaro/léto je mnoho tašek a kabelek v tomto tvaru, místo typického zaobleného. Druhá věc je, že tyto tašky jsou velmi elegantní.

Od Toma Forda jsme viděli velké tašky z hladké černé kůže s předním zipem – jednoduché a elegantní. Žlutá krokodýlí kůže byla dokonalým materiálem pro tašku od Michaela Korse.

Jason Wu zase vytvořil kabelku z námořnického semiše, přímo výběrový materiál pro takovouto kabelku, doplněnou lesklými ozdobami.

Kabelky ve tvaru sedla

Tyto sedlové tašky jsou klasickou kabelkou pro slavnostní příležitosti díky svému zaoblenému designu a rustikálním nádechem. Můžete najít spoustu kožených kabelek, ale zrovna na tomto tvaru můžete objevit i mnoho dalších moderních prvků.

Sedlové kabelky od Chloé jsou malé peněženky se zaoblenými dny, které jsou klíčové pro letošní sezonu. Jsou často v pestrobarevné kůži se stříbrnými nebo zlatými řetízky na rukojeti.

Sedlové tašky od Roberta Cavalliho obsahují jedinečné prvky, jedním z nich je zejména to, jak se uzavírají. Většinou jsou poměrně malé a jejich provedení je ve všech druzích zbarvené kůže, některé jsou doplněny i o kovové prvky na výzdobu.

Kabelky s logem

Taška či kabelka je jednou z nejlepších znamení bohatství, a proto si lidé budou vždy kupovat tašky s velkými logy a značkami. Návrháři ví, že je to pravda, a proto jejich loga zdobila mnoho jarních/letních kabelek a peněženek pro rok 2018.

Pokud někoho uvidíte s kabelkou Christian Dior, nemůžete ho vinit, že se jí chlubí. U této značky je to prostě podmínka. Všechny druhy kabelek a peněženek zdobil jeho slogan „J’Adore Dior“.

Moschino naopak dávalo svůj název značky všude, kam to šlo. Na bílých taškách byl vyražen černý nápis s názvem značky.

Polštářové kabelky

Pokud jste vášnivý cestovatel, víte, že taška slouží velmi dobře i jako polštář, když si potřebujete rychle zdřímnout. Zatím vám v našem přehledu kabelek mohla připadat skvělá taška ve tvaru trojúhelníku, která je mohutná.

To jste však neviděli tyto krásné kabelky od Maisona Margiela. Jsou vyrobeny z bílé plyše a skoro jako ve tvaru polštáře, s výjimkou rukojeti a pár dekorací z peří.

Simon Rocha zase vytvořil kabelky ze sametu, které vypadaly jako plyšové a měkké, ale přitom jsou elegantní a vhodné na večerní party.

Chlupatá kabelka

Jarní a letní období jsou příliš horké na oblečení a doplňky podobného typu, ale co když chcete ukázat, jak absurdní bohatství vlastníte? Kupte si chlupatou tašku!

Téměř každá taška od Altuzarry, která měla sněhově bílou nebo černou „srst“, přiváděla zimu nenápadným způsobem, který přivádí příjemnou změnu mezi letní oblečení.

Dále vás mohou ozdobit tašky od Sachin & Babi, Marni, Simone Rocha, Roberto Cavalli a další.

Kabelka se šperky

Pokud uvažujete o řetězové rukojeti nebo řemínku na vaší tašce, proč se nerozhodnout pro ještě víc vylepšenou verzi? Mnoho návrhářů uvažovalo o tom, vytvořit kabelku, která bude nejen praktická, ale bude i fantastickým módním doplňkem. A jak? Ozdobením řetízků rozkošnými šperky.

Kabelky od Alexandera McQueena byly jak roztomilé, tak trochu „punkové“. Řetězy na tašce vypadaly jako náramky, a to opravdu velmi posilovalo koncept tašky jako doplňku.

U Balenciagy tašky s řemínky vytvářely nádherný dojem s jemnými designy.

Pláštěnka pro kabelku

Ano, je to tady. Tento módní trend na jaro 2018 jsme našli u Balenciagy, který otřese světem, takže si zaslouží naši zmínku. Tašky této značky byly pokryty barevnou plastovou tkaninou, kterou někteří nazývají „sukní“, ale my to spíš vidíme jako pláštěnku na tašku.

Punk kabelky

Ostny a různé kovové prvky dodávají kabelce tak trochu punku. A právě i punk je jedním z trendů na jaro 2018.

Alexander Wang má směsici menších a větších knoflíčků a ostnů, zejména na červených kabelkách. Tašky vypadaly opravdu elegantně.

Kabelky od Jeremyho Scotta vypadaly jako kabelky z počátku devadesátých let z černé kůže pokryté malými stříbrnými hroty. Je to sportovnější taška pokrytá diamantovými knoflíky – jedinečná směs punku a vysoce kvalitních prvků, které spolu se sportovním designem vytvořily jedinečný mišmaš.

Tašky přes tělo

Tašky, které se dají překřížit přes tělo, jsou ideální volbou pro divokou noc, protože se do nich vejde jen nutné množství příslušenství, jako jsou například peněženka, telefon a rtěnka, a když tančíte, nemusíte se bát, že vám kabelka spadne. Designéři přišli s opravdu nádhernými kabelkami na jaro 2018, aby se vám hodili na každou divokou zábavu, na kterou vyrazíte.

Creatures of the Wind vytvořily černé tašky s kulatými prvky na rukojeti, které upoutají pozornost. Černá barva proto, aby se taška hodila k jakémukoliv oblečení a hodila se i na formálnější události.

Stejně tak tomu bylo i u kolekce Tory Burch, jednoduché tašky měly bohémské prvky, které vzbuzovaly dojem minimalismu, než aby vám připadaly přehnané. Flitrové kabelky na těle vyrobené u Valentina jsou perfektní volbou pro dívku na party.

Geometrické výtvory

Hledáte nějakou architektonickou inspiraci a geometrické tvary? Tak to jste nejspíš šťastní, protože na jaro 2018 se chystají mimořádné výtvory všech druhů a jedinečných tvarů.

Od Cushnie et Ochs přicházejí nádherné, minimalistické vzory – pevné barevné kabelky s různými barevnými nitkami, které napodobují složení origami.

Tašky ve tvaru kostky od Louise Vuittona jsou mimo tradiční úhel, tedy špičatým okrajem dolů, díky němuž vznikly tašky ve tvaru čtverce.

Tašky od Gabriely Hearstové byly skutečně architektonické, dno ve tvaru květináče a vršek ve tvaru akordeonu.

Miniaturní sportovní tašky

Sportovní tašky jsou skvělé – mají tolik přihrádek a opravdu skvělý tvar, jsou genderově neutrální a sofistikované. Někdy však potřebujete kabelku s jednoduchou, normální velikostí, takže mezi trendy jara 2018 se objevily tašky menší velikosti.

Couch byly tyto tašky vyrobeny z jednoduchého koženého materiálu, ale jen málo oslní. Naopak je tomu i jiných značek, kde si designéři opravdu vyhráli. U Jeremyho Scotta designéři na kabelky navrhli diamanty pro sportovní glam-punkový dojem, který vládl v jejich kolekci, zatímco u Brandona Maxwella byly kabelky vyrobeny z pestrobarevné kůže.

Čistě bílé kabelky

Pokud na sobě na jaře chcete něco bílého, je to právě bílá taška. Bílé tašky se objevují všude po přehlídkových molech, vypadají čistě a minimalisticky, a proto jsou zahrnuty do trendů pro rok 2018.

Od Creatures of Comfort jsme viděli nejvíce nevinně bílé kabelky, vyrobené z bavlněného materiálu a zajímavého designu. Moderní minimalismus byl zřejmý jak v barvě, tak v designu firmy Sally Lapointe. Malé bílé tašky na zápěstí od Etra byly zdobeny stříbrnou nití a několika zrcadlovými doplňky, jako jemná výzdoba. Další návrháři, kteří vytvořili bílé kabelky, jsou: Roberto Cavalli, Blumarine, Chloe a další…

Slaměné kabelky

Slaměná taška by nebyla rozumným trendem pro chladnější měsíce, ale jako součást jarních či letních outfitů je dokonalá a všichni se kolem ní točí! Hodí se perfektně v létě na pláž nebo na piknit (stejně jako slaměné klobouky), takže každý uvidí rád něco slaměného ve všech podobách. Jedním z nejkrásnějších příkladů tohoto trendu je jedna z kabelek od společnosti Phillip Lip. Zatímco celá kabelka je vyrobena z tkané slámy, rukojeť je obklopena neupravenou slámou, takže to vypadá jak po výbuchu sýpky. Celkově kabelka vyvolává dojem slaměné květiny ve váze.

Badgley Mischka zase vytvořili piknikové tašky s texturou barevné slámy. Další slaměné kabelky můžete vidět například u Miu Miu, Zimmermanna nebo Michaela Korse.

Tašky inspirované kreslenými postavičkami

Karikatury a postavičky na mnoho zábavných způsobů, jak dodat netradiční vzhled kabelce, avšak někomu se takovýto vzhled může zdát příliš dětinský. Rozkvět nového roku je skvělá příležitost, jak přidat trochu humoru do svého šatníku díky několika kresleným postavičkám.

Průhledné tašky

Průhledné a PVC produkty jsou klíčovým trendem poslední doby, od obuvi až po módní trendy, a to i za letního počasí. Kromě obuvi a různých druhů oblečení jsme mohli vidět i průhledné kabelky.

Celine vytvořila kabelky se šňůrkami, což se hodí, aby kabelka nebyla úplně průsvitná. Kabelka je však ideální jen na pláž či na příležitostné akce.

Opravdu absurdní byla čistě plastová kabelka od Helmut Lang, která na přehlídkovém mole zůstala raději prázdná, ačkoliv jsme si jistí, že módní návrháři najdou spoustu kreativních způsobů, jak kabelku naplnit a udělat ji zajímavější.

Dalšími značkami jsou Valentino, Chanel a další.

Kabelky s květinovým potiskem

Náš seznam trendů by nemohl být kompletní bez květinových vzorů a potisků. Květiny jsou klíčovou částí všech trendů jara a byly více než dostatečně zastoupeny na různých kabelkách, které můžete vidět na přehlídkovém mole. Některé z oblíbených květinových potisků byly například od Giorgio Armaniho. Květiny byly pestré a ručně malované.

U Blumarine byl trend kulatých kabelek kombinován s květinovým potiskem. Taška byla černá, zatímco květinový potisk byl různě purpurový. Ze společnosti Max Mara jsme viděli jeden z jemnějších květinových potisků – drobné květiny.

Kabelky s korálky a flitry

Tyto tašky jsou roztomilým doplňkem k jarním trendům. Korálkové a flitrové kabelky mají na sobě něco bezstarostného a bohémského, a to navzdory těžké práci, kterou vyžadují k vytvoření. Na kabelkách od Oscara de la Renta jsme viděli korálky jako výzdobu květinových potisků a spáry pokryté jasnými a zářícími flitry. Několik menších kabelek od Altuzarry byly kromě některých kožešinových prvků zdobeny také krásným korálkovým vzorem.

Květinové nášivky na kabelky

Kromě květinových potisků byly také květinové nášivky mezi trendy pro letošní rok. Tyto trojrozměrné designové prvky přímo září jarní náladou jak barvou, tak texturou.

Sirianu byly květinové nášivky vyrobeny ze stejné pastelové kůže, ze které byla vyrobena taška, takže kabelka vypadala jednoduše a velmi žensky.

Jediná velká květinová dekorace u firmy Oscar de la Renta byla sice pěkná, ale nezajímavá. Nicméně vícebarevné květiny na bílé kabelce někoho zaujmout mohou.

Také jsme viděli kvalitní návrhy od Andrewa Gna nebo Johna Galliana.

Kufříky

Jsme nadšení, že mezi trendy pro rok 2018 jsou i takovéto kufříky. Je to něco, co mnozí považují za tak elegantní, ale zároveň tak neobvyklé a vyčnívají z davu. Zatímco v praxi nejsou nutně tak pohodlné jako jiné kabelky, ale pozornost, kterou přitahují, určitě stojí za to.

Kufříky v Marni byly pokryté kostkovaným vzorem a měly tlustou řetězovou rukojeť. Taška je malá a moderní, a bylo zajímavé vidět, jak je spárovaná s hrubými dekoracemi.

U firmy Dolce & Gabbana jsme viděli menší kufříky, které byly pokryty designovými prvky, které byly velmi klasické a retro, jako např. květiny či spousta zlata.

Ledvinky

Stanou se ledvinky letošním trendem? Podle toho, co jsme viděli na přehlídkových molech, můžeme říct, že ano. Tyto tašky mají sice špatnou pověst, ale tentokrát vypadají opravdu stylově!

U značky Zimmerman jsme viděli bílou ledvinku kombinovanou s květinovou dekorací.

Ledvinková kolekce u Marca Jacobse byla výrazně sportovní. Byly nadrozměrné, neonové, plastové a z vodotěsného materiálu.

Ledvinkové kolekce u Fenty x Puma byly dokonce ještě větší, s dostatečným prostorem pro úplnou náhradu batohu.

Kabelka k opasku

Tato kabelka je jiná, než ledvinky. Tato taška je podobná jako malá peněženka, která je připevněna k pásku. Je to mnohem jednodušší stylový kousek než ledvinka, ale zato s menším prostorem. O této kabelce přemýšlejte, pokud vás čekají příležitostné akce, kde se tančí, protože vše, co si s sebou vezmete, je trocha peněz a možná i telefon.

Nejvíce vystupující kabelkou k opasku na přehlídkovém mole byla kabelka od Givenchy, která byla vyrobena z nadčasové hnědé kůže. Další kabelky, které nás zaujaly, byly od Salvatore Ferragamo, které díky svému kulatému tvaru a kovovým detailům vypadaly velmi moderně. Další značky, které tyto kabelky vyrábí, jsou: Gucci, Marc Jacobs, Public School a další.

Kulaté kabelky

Pokud se zaměříme na menší kabelky, čím kulatější, tím roztomilejší! Na jaro se chystají všelijaké variace zaoblených či kulatých kabelek. U Alice + Olivia byly tyto tašky velmi nádherné, jemné a ženské, díky svým zlatým ozdobám. Neskutečně rozkošné byly kulaté tašky od Delzopo. Tyto tašky byly poměrně malé, velikostně asi jako ruka a pokryty květinovými látkami a korálky. Na přehlídkovém mole se také objevily kabelky od Mansur Gavriel, vyrobené z kůže v různých pastelových odstínech, které měly nevinný nádech. Dno bylo zarovnané, zatímco zbytek těla kabelky byl dokonalý kulatý tvar, takže se dají položit na zem, aniž by spadly. Další kabelky vyrábějí Salvatore Ferragamo, Manish Arora, Anya Hindmarch a další.

Tašky ve tvaru zvířat

Tašky ve tvaru zvířat nejsou jen pro batolata. V rámci letošních trendů se na přehlídkovém mole objevilo mnoho druhů takovýchto kabelek a peněženek.

Od značky Philipp Plein například modelky nosily malé kabelky ve tvaru medvídků. Aby se zabránilo přílišné roztomilosti, tak byly tašky vytvořeny z černé kůže a z desítek drobných krystalků a kamínků měly vytvořeny detaily jako oči a tlapky. Také jsme viděli rozkošné psí peněženky od Thoma Browneho, které byly mírně doplňovány černou kůží.

Sladká pastelová psaníčka

Pastelová barva je přirozená pro teplejší období. Mnoho návrhářů se rozhodlo, že jaro 2018 bude obdobím pastelů a že tyto barvy budou klíčovou součástí letošních trendů v různých provedeních. Pastelová růžová vynikala na kabelkách od Toma Forda, ačkoliv měly černý velký zip. Na přehlídkovém mole se dále vyměňovaly pastelové barvy jako zelená, růžová, žlutá a modrá. Tento trend se nevyhnul ani značce Victoria Beckham, kde se pastelové tašky z pevné kůže hodily perfektně k její celé pastelové kolekci.

„Tajné“ tašky

To jsou tašky, které nevypadají jako tašky. Pro letošní trendy jsou to nejzábavnější modely. Nejlepší z celých těchto kabelek byla kolekce od Alexandera Wanga, kdy kabelky vypadaly jako balík peněz. Dalším favoritem je taška od Dolce & Gabbana, která vypadala jako velmi ozdobená stolní lampa s červeným sametovým stínidlem. Pravděpodobně nejzábavnější taškou se stala taška od Moschina, která vzhledově připomínala osvěžovač vzduchu, žlutá, s květinovým vzorem.

Nadměrné kabelky

Velkou nevýhodou těchto kabelek je to, že vypadají mohutně a neelegantně. Nicméně na jaro 2018 byly tyto kabelky vyrobeny chytře, s krásnými vzory a z nádherných látek, které vypadají velmi stylově.

Velké kabelky od firmy Celine byly obzvlášť sofistikované, protože byly vyrobeny z čisté kůže nebo z pevné tkaniny s jednoduchým potiskem. Od stejné značky byly také vyrobeny velké šedé a hlavně pohodlné nákupní tašky. Od značky MSGM jsme viděli nadrozměrné batohy v potiscích, které se perfektně hodí k jakémukoliv oblečení.