Nejlepší masky na obličej, které zregenerují vaši kůži po cestách

Vaše pokožka do sebe v průběhu dne vstřebává mnoho škodlivých látek ze vzduchu, které v okamžiku, kdy dorazíte na místo, ze sebe vytvoří často suché, nafouklé, bolavé a červené problémy.

Mnoho faktorů dokazuje, že tímto způsobem kůže reaguje i během cestování. Problematickou pleť vám může způsobit stres, přesolené jídlo v letadle či u stánků a pot nebo špína vám mohou zacpat póry. Podle doktorů je v kabinách letadel sucho a relativně nízká úroveň vlhkosti. Výsledkem je, že kůže může tyto negativní vlivy vstřebat, začne být suchá, v některých případech i červená a šupinatá.

Zatímco letadla mohou vaši pleť vysušovat, jiné dopravní prostředky mohou způsobit jinou škodu. Klimatizační a vytápěcí systémy velmi ovlivňují vaši pokožku a pravděpodobně při cestování pijete méně tekutin, což způsobuje dehydrataci pleti.

Nedostatek spánku, který často doprovází cestování, může vést k přecitlivělosti kůže a tmavým kruhům pod očima. Pokud si několik hodin neumýváte tvář, umožní to škodlivým látkám zůstat na vaší kůži a dráždit ji.

Je to docela nešťastné načasování, protože dorazíte do nového vzrušujícího místa, připraveni pořizovat fotky a předvést své zážitky, místo toho jste se odradila svými zanešenými póry nebo zčervenáním. Zde jsou nejlepší masky, které vaší pokožce pomohou.

Hydratační masky na obličej

Obnovení pokožky pomocí super hydratační uklidňující masky je skvělý způsob, jak potlačit negativní vliv cestování. Pokud je vaše pokožka suchá a podrážděná, měla byste si zakoupit v drogerii tuto masku, protože dokáže vyřešit mnoho strastí s problematickou pletí. Tyto masky totiž pomáhají posilovat funkci kožní bariéry a pomáhají udržovat hladinu vlhkosti – proto jsou velmi hydratační. Vyhledejte proto masky, které jsou bohaté na probiotika.

Dále doktoři doporučují hledat krémy obsahující ceramidy, které pomáhají zadržovat vlhkost. Použitím této vlhkosti minimalizujete ztrátu vlhkosti, udržujete pokožku chráněnou a hydratovanou, aniž byste měla pocit mastné pleti.

Podle odborníků se vyplatí investovat i do jednorázových masek, které pleť dokáží hydratovat.

Masky z aktivního a dřevěného uhlí

Kromě doplňování vlhkosti a udržování pružnosti pokožky odborníci říkají, že na pleť zasaženou nečistotami, které se na ní při cestování usadily, pomáhá masáž obličeje. Pokud cestujete a ucpou se vám póry, měla byste zkusit masku z aktivního uhlí, která je vhodná na vyplavování nečistot a mastnoty.

Pokud nejste fanoušky odlupujících se masek, doporučujeme vyzkoušet krémy s aktivním uhlím například od Garnieru.

Masky pro pleť s akné

Nemusíte si kupovat různé krémy a séra pro jednotlivé problémy s pletí vyvolené po cestě, ale můžete se podívat na různé univerzální ošetření pokožky. Některé masky „all-in-one“ jsou skvělé. Známou ingrediencí bojující proti akné, kterou je potřeba vyhledat, je kyselina salicylová. Tyto masky odstraňují nečistoty a uklidňují podrážděnou pokožku.

Rozjasňující masky

Už víme, že matná pleť může být spojena s nedostatkem spánku na cestách, ale doktoři poznamenávají, že další potencionální příčinou, na kterou by měli být cestující opatrní, jejich strava. Lidé často na dovolené pijí více alkoholu a jedí méně ovoce a zeleniny, což může vést k matné a opuchlé kůži. Pokud trpíte tímto problémem, rozhodněte se pro masku, která obsahuje kyselinu mléčnou a hydroxykyseliny, které mohou pokožku rozjasnit tím, že pomáhají vaší pleti nahradit mrtvé kožní buňky novými.

Antioxidanty, jako je vitamin C, mohou pomoci chránit vaši pokožku před poškozením DNA, stejně jako pomáhají rozjasnit pokožku a dokonce i tón pleti. Dávejte však pozor s používáním těchto masek a krémů při cestování do slunných míst. Kůže může být na slunce náchylnější, a proto používejte i opalovací krémy.