Tipy pro správné holení

Až se znovu setkáte se svou žiletkou, s těmito tipy zapomenete na otravné chloupky či škrábance a holení se pro vás stane zábavou.

Holení jako poslední

Čím déle jste ve sprše, tím více času má vaše pokožka a chloupky změknout a tím usnadnit holení. Takže než popadnete žiletku, umyjte si nejprve vlasy a obličej, abyste sama sobě dopřála optimální podmínky pro holení.

Odlupování

Abyste dosáhly dokonalého oholení, musíte odstranit odlupování kůže, aby se mrtvé kožní buňky nedostaly do žiletky, které by ji mohly ucpat a tím vám způsobit poranění.

Používejte gel na holení

Gel na holení nebo krémy vám usnadní práci více než sprchový gel. Holení suché pokožky vede k většímu vysušení a podráždění. Pokud máte citlivou pokožku, vyhněte se přípravkům s alkoholem či s vůní.

Vyhněte se zarůstání chloupků

Možná si myslíte, že holení zarostlých chloupků jim pomůže ke zhojení, to je však omyl, tento krok vede k většímu podráždění. Doporučuje se holit okolo nich, dokud se zarostlé chloupky nevyčistí. Už si s nimi nevíte rady? Na chloupky se používají z hroznového a jojobového oleje, které změkčují chloupky, olej z čajovníku zase pomáhá udržovat póry čisté a olej ze šalvěje uklidňuje a snižuje záněty.

Holte se oběma směry

Začněte holit v tom samém směru, v jakém chloupky rostou a poté proti směru růstu. Tato metoda umožní chloupkům růst do špičky, takže vypadají tenčí a jsou hladší.

Vždy oplachujte žiletku

Abyste předešly rezivění žiletky, důkladně ji oplachujte a poté vysušte.

Používejte hydratační krémy

Při holení doslova seškrabujete vrchní vrstvu vlhké pokožky ostřím, takže se musíte ujistit, abyste ji doplnily. Vhodné jsou například slunečnicové nebo kokosové oleje.

Pořád ostré

Všechny víme, že bychom naše žiletky měly střídat, ale jak poznáme, kdy je ten správný čas? Pokud při holení cítíte tahání nebo napětí, pak je žiletka tupá a je třeba ji vyměnit. Zlaté pravidlo: Měnit každé dva až tři týdny, v závislosti na tom, jak často se holíte.