6 přírodních způsobů, jak odstranit tmavé kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima jsou rozkošné možná tak na mývalech nebo pandách, ale když jsou kolem očí, není na tom nic okouzlujícího. Tmavé kruhy se objeví, když se cévy pod očima zvětší v důsledku několika faktorů, jako je věk, genetika, únava nebo alergie. Ačkoliv se tmavé kruhy kolem očí mohou objevit nečekaně, známe některé účinné prostředky, jak je odstranit. Máme pro vás 6 jednoduchých způsobů, jak se navždy zbavit nepříjemných kruhů pod očima.

Změna jídelníčku

Podle The Dermatology Review, snížení příjmu soli může pomoci zmírnit tmavé kruhy pod očima. Ovoce bohaté na vitamin C, jako jsou pomeranče, může zvýšit produkci kolagenu a zpevnit tak pokožku pod očima. Můžete také použít kořen lékořice ke snížení vypouklých cév. Uvařte dva sáčky čaje z lékořice a po ochlazení si je umístěte přes víčka po dobu asi 20 minut.

Kosmetická kůra

Kosmetickou kůrou můžete zmírnit věkové linky a zvýšit pigmentaci kůže. Je doporučována kůra z kyseliny salicylové, která se získává z přírodních surovin, jako je vrbová kůra. Můžete to udělat domácí léčbou nebo odbornou lázeňskou aplikací.

Dostatečný odpočinek

Únava je častým důvodem tmavých kruhů pod očima. Dospělí by si měli každý den (nebo spíš noc) dopřát 7 – 8 hodin spánku. Pokud jste i po 8 hodinovém spánku unavení, je potřeba zaměřit se na váš životní styl. Chronická únava může být důsledkem příliš málo nebo příliš mnoho cvičení, a proto je důležité, aby jste přezkoumali svou denní úroveň aktivity, pokud jste v neustálém vyčerpání.

Ošetření intenzivním pulsním světlem

Tato neinvazivní léčba využívá světelné vlny s vysokou energií pro zklidnění pokožky pod očima. Světelné vlny stahují krevní cévy, a tím se sníží jejich zabarvení. Pro dosažení nejlepšího výsledku se ošetření provádí několikrát. Počet ošetření závisí na faktorech jako je věk, dieta a celkový zdravotní stav pacienta.

Změna pozice ve spánku

Vaše pozice při spaní může způsobovat rozvíjení tmavých kruhů pod očima. Spaní na břiše nebo na boku může mít negativní vliv na tekutiny pod očima. Pokud je to možné, zkuste spát na zádech a používejte polštář, aby jste neměli hlavu v rovině s tělem.

Použijte studený obklad

Studené obklady mohou omezit krevní cévy a snížit tak otoky pod očima. Místo obkladu můžete použít například mraženou zeleninu, studené okurky nebo bramborové plátky (brambory navíc obsahují přírodní bělící prostředky).