Nebojte se krajek! Jak je ale nosit?

Vzory jsou aktuálně to, co v módě jednoznačně letí. Nejčastěji se setkáme s miniaturami, které se v obchodech ukazují snad na každém kousku oblečení. Nejčastěji se s takovými miniaturami setkáme zejména na basic tričkách nebo také na košilích, kde vedou hlavně zmenšeniny zvířátek – hlavně ptáčků a kočiček. Na tričkách však naleznete daleko bláznivější motivy – setkáte se velice často s motivy jídla, tedy konkrétně s hranolky, se zmrzlinou nebo dokonce s hamburgerem. Kupodivu jsou ale takové bláznivé vzory mnohem oblíbenější než ty běžné, mezi něž se řadí proužky a puntíky. Ty se dnes už ukazují pouze na formálních kouscích, jako jsou úzké cigaretové kalhoty nebo vypasovaná saka.

Co se však taky vrátilo do módy, jsou krajky. Na tento vzor jsme byli vždy zvyklí hlavně na šatech, které nosili dívky ve věku puberty. Tyto krajkované šaty délkově sahaly většinou pod zadek, proto u starších žen nepatřily k těm nejpopulárnějším. Dnes je však vše jinak. Krajky se na šatech začaly ukazovat v opravdu vkusném provedení. Místo krátkých šatů se začínají ukazovat hlavně na těch dlouhých plesových šatech, kde jsou doslova famózní. Pokud ovšem tento vzor nenajdeme jenom na šatech, jak je máme nosit či kombinovat?

Krajky se dnes řadí do elegance

Sice jsme dříve byli zvyklí na to, že jsme krajky ledabyle kombinovali například s džíny a teniskami, dnes je to tabu. Krajky totiž začaly patřit do skupiny „elegance“, proto je noste jenom s pýchou a vkusem. Kombinujte je zejména se sukněmi, pokud se tedy jedná o krajkový top. Nejlépe uděláte, pokud takový krajkový top sladíte s úzkou delší sukní do pasu. K ní se totiž krajky hodí naprosto nejvíce.

Krajky taky neustále přibývají i v oddělení dámského prádla. Setkáváme se s nimi na podprsenkách, kde jsou vážně vkusně zakomponovány. Mimo to se s nimi setkáme klasicky na nočních košilkách nebo na různém body.