Jak získat skvělou postavu do plavek

Vypadat dobře v plavkách je přáním většiny žen zejména v létě. Jenže skvělou figuru nezískáte přes noc. Chcete-li dosáhnout těch nejlepších výsledků, měli byste misi „ bikiny“ zahájit ještě tehdy, když venku mrzne. Jedině tak budete mít spoustu času zdravě shodit přebytečná kila a vypracovat vaše tělo dřív, než se budete moci dotknout písku.

Na internetu naleznete nepřeberné množství diet a cvičení. Pozor si dávejte zejména na ty, které zaručují neuvěřitelné výsledky za méně než měsíc. Právě tyto zázračné diety můžou mít za následek nezdravý úbytek váhy či nedostatek živin v potravě.

V průběhu získávání vaši nové figury se snažte nezaměřovat se pouze na ony letní měsíce, kdy budete moci nosit plavky. Naopak, snažte se zvyknout si na nový, zdravější režim, v kterém můžete pokračovat i po letních měsících. Pak budete připravena vyrazit na pláž naprosto kdykoliv, budete se cítit zdravěji a mnohem sebevědoměji.

Deset tipů k vypracované postavě

Udržujte si svou vypracovanou postavu i přes zimní měsíce

Tento způsob je mnohem jednodušší, než znovu shazovat opět nabraná kila. Nejúčinnějším způsobem, jak mít v létě pěknou postavu do plavek je nepřibrat v zimních měsících.

To znamená, že budete muset pokračovat ve cvičení a zdravé stravě i v chladnějších měsících a s největší pravděpodobností budete muset své cvičební a dietní plány těmto měsícům také přizpůsobit. Výhodou však je, že ovoce svého snažení tak budete sklízet nejen v létě, ale také v zimě, kdy se budete cítit zdravěji a budete mít více energie i přes nepřízeň sychravého počasí.

Pokud nepatříte mezi ty, kteří si přes zimu udrželi svou váhu, nepropadejte panice. Snažte se opět dostat do formy a svou váhu si udržujte po celý následující rok ne jen během letních měsíců.

Hýbejte se

Cvičit, cvičit, cvičit! Cvičení v posilovně či chůze po schodech místo výtahu, to vše vám pomůže spálit kalorie a hubnout. Teplé počasí, nám bere z úst veškeré výmluvy, neboť se nám nabízí nepřeberné množství venkovních aktivit a sportů, které nám pomohou spálit kalorie. Sporty jako je jízda na kole, turistika nebo různé hry, například tenis.

Cvičení mimo jiné buduje svaly a tím rýsuje postavu, což se pro nošení plavek jistě hodí.

Jezte méně kalorií

Můžete se snažit sebevíc, nicméně pravdou zůstává, že pokud nebudete jíst méně kalorií, žádné valné výsledky neuvidíte. Vyvarujte se extrémních nízkokalorických diet, které sice nabízejí velmi rychlý váhový úbytek, velmi často se však jedná jen o krátkodobé řešení, tyto diety mohou být dokonce velmi nebezpečné, pokud jsou některé z důležitých živin omezeny. Místo toho se zaměřte na zdravou a vyváženou stravu, která obsahuje všechny potravinové skupiny, ale která zároveň sníží váš příjem kalorií o pět set až tisíc za den tak, abyste hubli zdravým tempem.

Vyhněte se potravinám způsobující nadýmání

Některé potraviny mají tendenci, naplnit nás plynem, což k perfektní figuře v plavkách rozhodně nedopomůže. Vyhněte se vysoce solených potravin, pivu, sycených nápojů, zelenině a luštěninám způsobující plynatost jako je zelí nebo cizrna.

Strava s vysokým obsahem vlákniny je ten nejlepší pomocník, který nás zbaví plynatosti. Mějte však na paměti, že potrvá trochu času, než si naše tělo zvykne na vyšší dávky vlákniny, doporučováno je pít více vody, aby se zabránilo zácpě.

Posilujte

Posilování je skvělý způsob, jak v plavkách vypadat perfektně. Zkusit můžete tradiční cviky, jako jsou kliky, zvedání závaží nebo dřepy. Rozhodnout se však můžete i pro něco úplně nového jako je Pilates nebo jóga, která zaručí neméně uspokojující výsledky.

Zvolte správné plavky

Ne každá žena může vypadat jako supermodelka v úzkých bikinách, proto je velmi důležité, zvolit si plavky, které lichotí vaší postavě. Zaměřte se na detaily plavek, jako jsou volánky a krajky, vyhnout byste se pak měli plavkám příliš těsným, které mohou vytvořit nevzhledné boule na vašem těle. Každé tělo je různé, proto je naprosto přirozené, že ne každý vypadá perfektně v určitém modelu.

Narovnejte se

Dobrý postoj je nejlepší způsob, jak zlepšit figuru v plavkách a navíc to nestojí žádnou snahu ani čas. Pokud si zvyknete sedět a stát rovně, budete vypadat mnohem štíhleji, než ve skutečnosti jste.

Jezte bílkoviny

Bílkoviny mají tendenci vás zaplnit a zabránit přejedení takže přidáním bílkovin do každého jídla, pomůžete snížit váš celkový kalorický příjem. Taktéž bílkoviny způsobují méně nadýmání než sacharidy. Z toho vyplývá, že nahrazení části přijatých sacharidů bílkovinami, je ta správná volba pro vaši postavu.

Pijte více vody

Voda vás zasytí, aniž byste přijali nepotřebné kalorie. Zároveň je voda zodpovědná za lepší vzhled vaší pokožky. Hydratovaná pokožka je pevnější a zdravější, což je velkým plusem zejména v letních měsících, kdy ji vystavujete na odiv.

Použijte rychlé úpravy

Pokud jste malinko zaspaly a nestihly jste shodit zimní kila, nezoufejte. Ihned začněte se zdravou stravou a cvičením. Mezitím však můžete použít několik extra tipů, jak vylepšit svou postavu na pláž. Umělé opálení je nejlepší způsob, jak vypadat v plavkách štíhleji. Pokud si stále připadáte trochu rozpačité, použijte různé přehozy a šátky, které zalichotí právě vašemu tvaru postavy. Různým ozdobným příslušenstvím můžete taktéž šikovně zakrýt vaše nedostatky.