Jak si vytvořit outfit na každý den

Už se vám někdy stalo, že jste stála před otevřenou skříní a nevěděla, jaké oblečení si nachystat na další den? Nebo jste šla po ulici, kde náhodný kolemjdoucí měl na sobě otřesnou kombinaci oblečení? Sestavení outfitu může být velmi těžké, obzvlášť pokud máte oblečení, které nevíte jak nosit. Ale žádné starosti! S těmito triky to zvládnete!

Ujistěte se, že máte základní věci

 • Dva nebo více párů tmavých džínů – jakýkoliv střih máte ráda. Jsou nezbytností každého šatníku, jsou pohodlné a vypadají skvěle.
 • Kalhoty – černé kalhoty či bílé džíny (pokud jste statečná). Jeden nebo dva páry by byly nejvhodnější. Mohou se sladit s čímkoliv a jakkoliv.
 • Sukně – vyzkoušejte různé střihy, látky a barvy (např. džínové, mini, bavlněné…). Zkuste nosit neutrální barvy či barvy, které jdou snadno sladit s ostatními kousky oblečení (červená, modrá, fialová).
 • Trička s krátkým rukávem – základ každého šatníku, můžete vyzkoušet různé střihy, libovolné barvy, se vzorem či s ozdobami nebo s výstřihy.
 • Kombinace trika s tílkem – kombinace obojího může velmi pozitivně ovlivnit vzhled vašeho outfitu. Tílka také můžete nosit samotná. Vyberte si dvě barvy, které se k sobě hodí a zkombinujte je s tričkem a tílkem.
 • S dlouhým rukávem – trička s dlouhým rukávem a svetry jsou nejnutnější hlavně na podzim a na zimu. Jakékoliv barvy jsou skvělé – zkuste se podívat po neutrálních barvách, ale nebojte se mrknout i na odvážnější kousky či oblečení se vzorem.
 • Bundy, vesty, mikiny – Bundy můžete vrstvit, kupovat na jednu či na dvě sezóny, s kapucí, bez kapuce a v jakýchkoliv barvách. Bundy vypadají stylově a jsou pohodlné!

Zorganizujte svůj šatník

Roztřiďte si všechny výše uvedené kousky oblečení samostatně nebo aspoň mějte přehled, kde je máte. Není nic horšího než vědět, co si chcete vzít, ale nevědět kde to je.

Sežeňte doplňky

Šátky, šperky, opasky, sluneční brýle – tohle všechno může váš outfit vyšperkovat. Zkuste nakupovat šperky z různých materiálů (např. nekupujte všechny zlaté šperky, ale také stříbrné, skleněné…).

Paráda! Nyní můžete začít sestavovat svůj outfit!

 • Zkombinujte k sobě materiály (hlavně ne např. kašmírový cardigan s bavlněným tričkem a sportovní sukní= tři rozdílné materiály). Materiály k sobě musí ladit, pokud si nejste jistá, vsaďte na jistotu (bavlna nebo hedvábí vypadá mnohem lépe než vlněná košile, svetr a sukně)
 • Pohrajte si se vzory! Vzory mohou dělat zázraky. Řekněme, že jste pyšná na svou horní část těla, ale pochybujete o té spodní. Žádný problém. Noste něco jasnějšího s více vzory na horní polovině těla – to přitahuje pozornost. Dávejte si však pozor, aby vás vzory nedělaly širší, než doopravdy jste! Také se snažte držet se jednotného vzoru.
 • Neptejte se! Nestarejte se o to, jestli je vaše oblečení strašné jen proto, že máte na sobě dva různé odstíny modré. Nemusíte nutně kombinovat, stačí, že máte oblečení ve stejné paletě barev. Avšak kontrast barev je důležitý a přitažlivější pro lidské oko. Nebojte se kombinovat dvě různé barvy! Ujistěte se však, že k sobě barvy navzájem ladí.
 • Vrstvit, vrstvit a vrstvit! Vrstvení může zvýraznit či naopak skrýt vaši postavu. Například pokud máte širší boky, bude pro vás vhodná sukně ve tvaru A.

Vyšperkujte své oblečení!

Šperky nemusí na 100% ladit. Snažte se jen mít všechny věci v jedné či podobné barvě. Ideální jsou neutrální věci.

Nestyďte se!

Nikdo neřekl, že nemůžete trošku porušit pravidla. Pokud si opravdu myslíte, že k vaší pruhované košili se nejvíce hodí sukně s puntíky, jděte do toho. Snažte se to však co nejméně přehnat, pokud chcete jen pobouřit okolí a aby si lidé všimli vašeho jedinečného stylu.