Jak nakupovat boty přes internet

Milujete boty, ale zároveň nesnášíte nakupování v obchodních domech? V tom případě pro vás bude nejlepší volbou nakupování online. Občas může být koupě bez vyzkoušení těžká, ale tyto kroky by vám měly pomoci.

1. Ujistěte se, že jste si vybrali správnou velikost

Protože si musíte boty koupit bez vyzkoušení, je důležité vědět přesnou velikost vašeho chodidla. Podívejte se na číslo bot, které nosíte nejčastěji a které vám sedí nejvíce.

 • Dbejte také na vaše zdravotní problémy, jako jsou ploché nohy či vysoký nárt
 • Pokud si chcete být opravdu jistí, že kupujete správnou velikost, můžete si online zakoupit měřidlo velikosti nohou. Tuto pomůcky využívají obchody pro měření délky a šířky boty. Koupí měřidla si zajisté ulehčíte rozhodování o správné velikosti boty

2. Rozhodněte se, jaký druh bot si chcete koupit.

Hledáte komfort, styl nebo obojí? Musíte se rozhodnout dříve, než si začnete vybírat boty ke koupi. Určení typu bot vám pomůže zúžit výběr.

 • Pokud se rozhodnete pro styl, bude pro vás online nakupování výrazně těžší, protože nevíte, jak budou boty vypadat zrovna na vás. Nakupování pohodlných bot je přes internet jednodušší.

3. Zadejte do Google prohlížeče/Amazonu či jiného internetového obchodu to, co chcete vyhledat

Například pokud chcete lodičky, jednoduše zadejte do vyhledavače „lodičky“ či „boty na podpatku“.

 • Možná budete chtít do vyhledavače přidat i vaše číslo nohy, ale nemusíte mít strach, většina internetových obchodů jistě vaši velikost mít bude
 • Jestli znáte konkrétního výrobce bot, které hledáte, zadejte je do vyhledavače také
 • Pokud máte na mysli i vzor či barvu boty, přidejte je do vyhledávání také

4. Pokud si najdete pár bot, který by se vám líbil, podívejte se na jeho jméno a přečtěte si recenze od ostatních kupujících. Jejich recenze mohou být užitečné, protože se na botách může objevit něco, na co byste přišli pouze fyzicky v obchodě.

 • Amazon je velmi užitečný co se týká recenzí od ostatních uživatelů
 • Pokud máte zdravotní problémy, ujistěte se, že recenze ostatních obsahuje přesně tyto indispozice.
 • Zjistěte si správnou velikost boty. Měření velikostí není pro všechny obchodní společnosti stejné, každý obchod má většinou své vlastní, proto se podívejte do tabulky velikostí a vyberte si tu svou. V tomto případě se podívejte do recenzí také a zjistíte, jak moc se liší velikosti konkrétního obchodu od těch běžných

5. Porovnejte ceny toho samého produktu na různých webových stránkách.

Většina obchodů mají slevy nebo produkt prodávají za nižší ceny. Investujte svůj čas do prohlížení jejich nabídek, než se rozhodnete konkrétní boty zakoupit.

 • Existují stránky, které vám mohou porovnávání ulehčit, například Heuréka
 • Vyhýbejte se místům jako je eBay, jsou známy častými problémy

6. Pokud máte jakékoliv obavy ohledně nákupu, zavolejte zdarma do tohoto obchodu nebo napište e-mail se svými dotazy.

Pokud máte například ploché nohy, pro jistotu se zeptejte firmy, zda jsou tyto boty pro vás vhodné.

 • Vyvarujte se společnostem, které neodpovídají nebo odmítají odpovídat na vaše otázky. Pokud nakupujete online, chcete společnost, která bude ochotná vyhovět přáním zákazníka.

7. Pokud si jste jistí svým výběrem, kupujte

Ujistěte se, že obchod, u kterého kupujete tyto boty, je důvěryhodný a můžete jim zaplatit. Pokud si jistí nejste, užitečným pomocníkem je platba přes PayPal.

 • Dále se ujistěte, zda obchod přijímá vrácení zboží. Je vysoká pravděpodobnost, že vám boty při doručení nebudou přesně sedět. Můžete nakupovat jakkoliv pečlivě, ale to vám perfektní padnutí bot nezaručí.