Jak prodloužit řasy

Jedno prastaré lidské moudro praví: Oko, do duše ono. Mnohdy nás na partnerovi zaujme na první pohled právě to, jak na nás kouká. Oči mohou být větší ozdobou ženy, než nejdražší diamanty a mohou přitahovat ženy k mužům více, než nejsilnější afrodisiakum. Image dokonalého šperku dotváří spolu s uhrančivou barvou i řasy. Lemují oko, působí jako nádherná opona. Díky nim se pohled stává magicky zastřeným, svůdně tajemným nebo romanticky ostýchavým.

Abychom mohli používat řasy jako jeden z nástrojů svádění, je třeba, aby byly bohaté a přirozeně vypadající. Vizáž umělé mrkací panny nikomu příliš neprospěje. Nejprve trochu teorie. Řasy jsou, podobně jako vlasy nebo chlupy, kožní modifikace, které vyrůstají z horního a spodního víčka. Chrání oční bulvu před mechanickým poškozením a také před vniknutím nečistot nebo drobného hmyzu. Mají válcovitý tvar s oblým koncem. Základy vývoje řas jsou kladeny do období kolem 26. týdne prenatálního vývoje miminka.

Poměrně kuriózní je, že v raném období vývoje člověka mají bohatší řasy chlapci. Mnohdy se stává, že miminko v kočárku vypadá jak mrkací panenka a okolo stojící zvědavé tety udiví, že je to kluk. Až s rostoucím věkem a převládajícími mužskými rysy nádhera klučičích řas poněkud zaniká. Naopak slečny se začínají šlechtit, aby zaujaly své mužské protějšky. Příroda bývá v tomto směru někdy velmi nespravedlivá.

Už od dob starověku se dámy uchylovaly k metodám, jak tuto nespravedlnost poněkud potlačit. Co nám zkrátka matka příroda nenadělila, musíme si vylepšit samy. Dámy z faraonova harému so zvýrazňovaly řasy směsí popela a různých živočišných tuků. V podobném trendu se pokračovalo až do dob středověku, kdy se trendy v líčení a kosmetické péči dostaly do Evropy spolu s křižáky vracejícími se z výprav.

Teprve v devatenáctém století přestalo zvýrazňování řas připomínat domácí kutilskou dílnu, protože se objevily první řasenky. V roce 1840 uvedl londýnský výrobce parfémů Eugene Rimmel na trh ŘASENKU. V roce 1913 pak vznikla známá firma Maybelline. V té době se ještě řasenky prodávaly v kelímcích a nanášely se pomocí malých štětečků.

Potřeba zvýraznit řasy se stala naléhavější s rozvojem fotografie. Jak známo, rysy lidské tváře nejlépe vyniknou na černobílé fotografii. Anebo na černobílém filmu. Snahu po optimálním tvaru a délce řas posunula o notný kus kupředu Helena Rubinstein. Její řasenka Mascarematic byla zabalena v tubičce a opatřena praktickým kartáčkem na tyčince.

Tvary kartáčků se během desetiletí měnily. Tvar, hustota, délka. Každá dáma má nepřeberně možností, jak si vybrat ten nejoptimálnější pro svůj tvar očí a hustotu řas. Všeobecně platí, že méně je někdy více. Přirozený vzhled nedodá řasám meganános řasenky, který vytvoří v okolí očí jeden velký slepenec. Pro dámy toužící po objemných řasách existují řasenky určené přímo na zvětšení objemu. Ale pokud nemáte náladu, nebo čas je shánět, stačí řasenka obyčejná. Při líčení jí nanášíme směrem od oka ven. Pracujeme pomalu, aby se nám řasy neslepily. Pokud chceme řasy zároveň zvýraznit, je třeba nejprve oko zavřít a přetřít řasy svrchu. Hezky se prohnou a opticky se zvětší. Pokud náhodou dojde přece jen ke slepení, lze použít speciální kartáčky na řasy. Anebo obyčejné párátko. S tím ale poněkud opatrně.

Jako ve všech oblastech, tak i v kosmetice, pokračoval rozvoj nových technologií. Krémy, líčidla, parfémy. Zároveň se objevily i metody, jak dosáhnout trvalého vylepšení daných oblastí. První skupinou takových prostředků jsou nejrůznější séra, která po způsobu vlasových kondicionérů podporují růst jak do délky, tak do objemu. Zhruba po dvou týdnech aplikace začnou řasy narůstat do délky. V průměru po 30 dnech dojde k viditelnému zvětšení objemu. Kůra trvající dva měsíce přispěje k celkovému prodloužení až o 5 mm do délky a zhruba 30% do objemu.

Řasy, stejně jako vlasy vypadávají. Jejich životnost je mezi 30 a 90 dny. Mnohé kosmetické salóny používají k jejich posílení přípravky obsahující keratin. Aplikace této bílkoviny zpevňuje jak vlasový porost, tak i řasy. Keratin je rovněž přísadou různých přípravků, které lze jednoduše aplikovat i v pohodlí domova. Řasy tak budou přirozenější a jejich majitelka nebude budit dojem umělé panenky.

Stále velmi populárním způsobem, jak si opatřit uhrančivý pohled, jsou řasy umělé. Tytam jsou časy, kdy jedinou možností, jak docílit delšího závoje nad očima, bylo dolepit si další řadu řas umělých. Lepidlo táhlo a mnohdy se stalo, že řasy v nejnevhodnějším okamžiku odpadly. Vypadaly a vypadají až nepřirozeně uměle a jejich nositelka působí často až vulgárně.

Pokud chce žena řasy, které budou prodloužené, ale zároveň budou vypadat jako součást jejího těla, je optimální navštívit odborníky v nějakém specializovaném studiu. Specialistka pomůže vybrat to nejlepší pro každou ženu. K dispozici jsou jak řasy syntetické, tak i přírodní. Ty se vyrábějí nejčastěji ze srsti norků, která je jemná a zároveň přirozeně pevná.

Řasy se fixují pomocí lepidel. V dnešní době jsou k dispozici lepidla jak průhledná, která neruší dojem z nalíčených řas, tak fixatéry, které ladí s tónem přirozených i syntetických řas. Složení lepidel je hypoalergennní, takže nehrozí podráždění citlivého okolí očí.  Trvanlivost prodloužených řas se odvíjí od odpadávání řas přirozených. Stejně, jako například umělé nehty, i řasy odrůstají a odpadávají. Je tedy třeba je pravidelně doplňovat. Výhodou dnešních moderních materiálů je to, že nijak nepoškozují řasy původní.

Ať už tedy disponujete přirozenou krásu, nebo máte dojem, že je třeba sáhnout po nějakém vylepšení, mějte na mysli jedno. Nejhezčí je žena, která se umí nádherně usmát. A pokud na muže mrkne nádhernými řasami, je to bonus navíc.