7 věcí, které by každá žena při nošení lodiček měla vědět

Podle průzkumu pediatrů průměrná žena vlastní 9 párů lodiček. 71 % žen však namítá, že z lodiček je nejvíce bolí nohy. Správný pár bot může být krásným doplňkem vašeho outfitu, ale musíte vědět jak je nosit, který styl lodiček je zdravější pro nohy atd.

Výška podpatku

V nohách se nachází více nervových zakončení než v jiných částech těla. Když jsou podpatky zatíženy vyšší tělesnou hmotností, riskujete své zdraví. Vyšší váha může způsobit zánět šlach, zarůstání nehtů a ztuhlé nervy. Postupem času také vysoké podpatky zkrátí Achillovy šlachy. Pokud tedy chcete udržet vaše prsty zdravé, střídejte během týdne různé výšky podpatků.

Na velikosti záleží

Lodičky nakupujte až ke konci dne a procházejte se s nimi tak, jak byste s nimi chodila v běžném pracovním dni. Tímto se ujistíte, že koupíte správnou velikost. Boty, které jsou příliš velké, způsobují sklouzávání nohy a může dojít ke zranění. Americké studie dokazují, že ženy v USA nosí menší boty o téměř 2 cm, což může způsobovat bolest, puchýře a zarůstání nehtů.

I chodidla se mohou unavit

Čtyři hodiny by měly být maximální dobou pro nošení lodiček, protože se nohy unaví. Nejlépe je nosit s sebou boty na přezutí, které tlumí nárazy, mají gumovou vložku a tlustou podrážku. Tenisky jsou ideální, balerínkám a žabkám byste se měly vyhnout, protože ty nemají dostatečnou oporu nohy.

Netrpí pouze nohy

Pokud máte vysoké podpatky a cítíte se zvláštně, je to tím, že velikost podpatků ovlivňuje váš postoj. Denní nošení podpatků v průběhu několika let může vést ke změnám v anatomii. Chůze v lodičkách tlačí boky a kolena dopředu, záda dozadu a zkřiví celou kostru.

Platformová práce

Do výběru bot s podpatky zahrňte i platformu, které není vyšší než 5 centimetrů. Platformy jsou výhodnější, protože přenášejí váhu přes větší plochu chodidla. Pokud se rozhodnete pro sandálky s vysokým podpatkem, vyberte pár s popruhy, které poskytují podporu a ukotví nohu k botě.

Pediatři znají triky, které mohou pomoci

Pokud se rozhodnete, že budete nosit podpatky, noste do nich vložky, které mohou zmírnit bolesti nohou.

Cvičení nohou je na místě

Pokaždé, když nosíte podpatky, cvičte cviky zaměřující se na protažení nohou, aby nedošlo ke zkrácení šlach. Výhodná je zde například jóga.