6+1 důvodů, proč vyhlásit stávku vysokým podpatkům

Vysoké podpatky k ženě patří jakoby odjakživa. Ale vymyslet je musel nejspíš muž. Jen vymyslet. Rozhodně je netestoval! Jinak by totiž věděl, jak nepohodlná může být chůze v nich. Kolikrát se chůze na vysokém podpatku změní v drama kdo z koho – kotník nebo podpatek? Pokud také podpatky nenávidíte, níže máte 7 důvodů, proč se jich zbavit.

1. Chůze na podpatku je nepohodlná

Začněme velmi jednoduše. Proč nenosit boty na vysokém podpatku? Protože je chůze na vysokých jehlách velmi nepřirozená a přirozeně nepohodlná. Ženy, které nejsou zvyklé chodit na podpatku, mají co dělat, aby se vůbec udržely na nohou. A co si budeme povídat, vrávorající chůze není sexy.

2. Podpatky vám deformují nohy

Dámská nožka na vysokém podpatku vypadá sexy. Méně sexy však vypadá, když střevíček z nožky odpadne. Puchýře, otlačené prsty, zdeformovaný malíček – to je daň za „život na vysoké noze”.

3. V podpatcích jistotu nehledejte

Leckterou ženu podpatky dostaly do štychu. Zbytečně jí třeba uberou na jistotě tam, kde se jistota předpokládá. Vezměte si třeba takovou schůzku s obchodním partnerem. Můžete být připravená, jak chcete, ale vaši jistotu vám seberou právě podpatky. Není lepší vaši prezentaci předvést v pohodlných botkách, než před flipchartovou tabulí klopýtat na podpatcích a bavit tím všechny přítomné? Žena by si zkrátka měla uvědomit, jestli na podpatky má či nemá. A pokud ví, že nemá, zvolit nízkou obuv. Je to jednoduché.

4. Na podpatcích nemůžete dobíhat autobus

Víte, kolik věcí žena na podpatku nestihne? Ani nemůže! Vždyť podpatky ji tak zpomalují. Kolikrát vám kvůli podpatkům ujel autobus? Kolikrát jste se v podpatcích zadýchala, když jste nestačila svému partnerovi?

5. S botami na vysokém podpatku se často ocitnete bosa

Můžete si nohy drhnout, jak chcete, ale v botách na podpatku se často ocitnete bosá. Dříve nebo později vás začnou tlačit. Čím rychleji je dáte dolů, tím lépe. Teď to už dojděte pěšky, příště to jistí nižší obuv.

6. Boty na podpatku vás okradou o řadu dobrodružství

Boty na podpatku vám sice mohou opticky prodloužit nohy. Také mohou vypadat zatraceně sexy. Ovšem připravit vás mohou i o řadu dobrodružství. Například procházku městem si v nízkých botách užijete víc. Můžete třeba libovolně měnit terén (tráva, dlažba, kostky).

7. Parádu naděláte i v botách bez podpatku

Vy ještě nevíte, jestli se vašich bot na podpatku úplně vzdát? V tom případě běžte nakupovat. V obchodech se to botami na nízkém podpatku jenom hemží. Dobrou zprávou je, že existuje řada nízkých a slušivých botiček, které vám udělají radost. Bezbolestně a nevrávoravě.