Jak nainstalovat plugin do WordPressu?

Pluginy neodmyslitelně patří k WordPressu a ani si nedokážeme představit, jak by tento redakční systém vypadal bez možnosti doplňků. Pluginy nám umožňují upravit vlastnosti webu a přidávají nám další funkce a možnosti, aniž bychom něco museli programovat nebo jinak zasahovat do kódu redakčního systému. Dá se říct, že tohle je hlavní výhoda, proč je WordPress po celém světě tak oblíbený. Pro svůj web můžete využít pluginy např. proti komentářovému spamu, rychlejšímu načítání stránek, k lepší optimalizaci pro vyhledávače, k možnosti hodnocení kvality článků apod..

Na obrázku můžete vidět stránku s přehledem nainstalovaných pluginů. Po instalaci máte předinstalovány dva pluginy Akismet a Hello Dolly. Další plugin, co můžete vidět, je Pretty Link Lite, který už byl nainstalován administrátorem.

Nové pluginy získáte na stránce Instalace pluginů, případně pokud máte plugin stažený z internetu, můžete ho nahrát přes tlačítko nahrát plugin v horní části stránky. Po nainstalování pluginu ho musíte aktivovat a jestli to plugin dovoluje, nastavit základní chování pluginu.

Upozornění na závěr: příliš mnoho pluginů může zpomalovat váš web, proto instalujte pluginy, které opravdu potřebujete a ty, které nepoužíváte (jsou deaktivovány) raději smažte.