5 hlavních důvodů, proč se účastnit konferencí

Konference je nedílnou součástí akademického života, ale když si představíte všechno to vyřizování, stres při přednášce nebo diskuzi, může ve vás vzbudit spíše rozporuplné než pozitivní emoce. Přitom jde o vynikající zkušenost, která vás v profesním životě posune zase o kus dál. Přečtěte si pět důvodů, proč se účasti na konferencích rozhodně nevyhýbat.

1. Získáte odezvu na svou poslední práci

Přednášení před desítkami či stovkami lidí z oboru může být nervy drásající, ale za názory expertů trocha stresu stojí. Na konferenci snadno získáte kvalifikovaný feedback na své nejnovější projekty a díky pohledům zvenčí lépe odhalíte slabé stránky.

2. Seznámíte se se zajímavými lidmi z oboru

K největším přínosům účasti na konferenci bezesporu patří kontakt s kapacitami, se kterými byste se jinde možná nesetkali. S trochou štěstí s nimi prodiskutujete svůj projekt, získáte pár cenných rad a navážete dlouhodobou spolupráci. Předpokladem zajímavého line-upu je vybrat vhodné konferenční prostory – do kulturního domu lokalizovaného v některém z českých výběžků elita pravděpodobně nedorazí.

3. Doslechnete se o horkých novinkách a trendech

Zapomeňte na internet, žhavé novinky se dozvíte nejrychleji přímo od zdroje. Na konferencích se informace probírají ještě dříve, než se dostanou do tisku a na web. Vy můžete být u toho. Samozřejmě platí, že ne vše, co vaši kolegové vypustí z úst, je zaručeno, ale v každém případě načerpáte spoustu inspirace pro svou vlastní práci.

4. Zlepšíte své prezentační a komunikační dovednosti

Pořádání konference má smysl i z mnoha dalších důvodů. Jedním z nich je šance na otestování a následné zlepšení prezentačních a komunikačních dovedností. Což jsou věci, které stoprocentně zužitkujete i mimo pódium. Třeba v budoucnu při rozhovorech s potenciálními klienty.

5. Poznáte nová místa a pobavíte se

Práce musí bavit, a právě konference patří mezi akce, na kterých si užijete spoustu zábavy. Akce uspořádané na místech jako pětihvězdičkový hotel Belvedere v Praze jsou navíc spojeny i s vynikající kuchyní a wellness. Nehledě na to, že si můžete udělat výlet po okolí a prohlédnout si ikonické pamětihodnosti či vyhlášená kulturní centra.