Za zážitky do historického Říma? Proč ne!

Řím je hlavním městem Itálie a nachází se zhruba ve střední část této oblíbené země. Dokáže upoutat svou krásou návštěvníky snad všech věkových kategorií. Nalezneme zde jedinečné památky, které na nás dýchnou historií. Mnoho zajímavých míst samozřejmě nalezneme i v jeho okolí, ale jen na projití samotného Říma vám rozhodně jeden den stačit nebude. Pokud se však rozhodnete zde strávit dovolenou, tak rozhodně neprohloupíte.

Na své si přijdou milovníci historie i filmů

Historické části Říma by měl zajisté vidět každý. Mnoho jedinečných památek známe z filmů či školních učebnic, ale nic nenahradí osobní návštěvu. Řím je neskutečně romantické místo, které je přímo jako stvořené pro noční procházky. Osvětlené památky dodávají tomuto místu jedinečnou kouzelnou atmosféru. Za denního světla vás rozhodně zaujme výhled z kopule Baziliky svatého Petra. Celé město z té výšky bude vypadat jako kostičky lega a turisté jako zrnka máku.

Památky, které rozhodně stojí za návštěvu

Mezi nejvyhledávanější památky patří bezesporu Koloseum, Forum Romanum, Pantheon či Bazilika svatého Petra. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Andělský hrad či fontánu di Trevi. Pokud budete mít na prohlídku Říma dostatek času, tak zajděte i do Vatikánských muzeí, která jsou velmi rozlehlá a mají zajímavé expozice. V rámci prohlídky nakouknete i do Sixtinské kaple. Nesmíme zapomenout ani na turisticky oblíbené Španělské schody.

Památky, zajímavosti či gastronomie?

Každý si v Římě najde to své. Někoho zaujmou památky, jiného naopak výtečné gastronomické pochoutky či nejrůznější zajímavosti. Můžete se třeba vydat i na cestu po filmových místech. Mezi zajímavosti, které můžete například v Římě vidět patří nejstarší dochované vodovody, které jsou využívány dodnes a dále pak také obrovské množství fontán a kašen. Patrně nejznámější zajímavostí, kterou o Římě slýcháme, je Vatikán. Jedná se o stát ve státě, respektive městě. Vatikán je nejmenší stát na světě, je sídlem papeže a rozhodně stojí za návštěvu.

Doprava do Říma

Samozřejmě nejrychlejší a nejpohodlnější doprava je ta letecká. V Římě se ocitnete během poměrně krátké doby a náklady již v dnešní době nejsou extrémně vysoké. Letecká doprava se z finančního hlediska mnohdy vyplatí daleko více než ta pozemní. Další variantou je samozřejmě cesta automobilem či autobusem. Je však nutné počítat s řadou dopravních omezení, která v Římě na návštěvníky čekají. Do Říma si můžete udělat výlet i třeba během dovolené u moře, řada letovisek či cestovních kanceláří nabízí jednodenní výlet do tohoto krásného města.

Finanční náročnost

Prohlídky jednotlivých památek, stejně tak jako vstupenky do muzeí se dají pořídit za relativně dobré částky. Přesto se však nejedná o zrovna nejlevnější záležitost, a to obzvlášť ve chvíli, kdy vyrazíte na výlet či dovolenou s celou rodinou. Co se týče stravování, cena poledního menu je zde v rozmezí několika stokorun, záleží na konkrétní lokalitě a samozřejmě i podniku. Mnoho restaurací nabízí také speciální zvýhodněná menu pro turisty.

Navštívili jste Řím? Podělte se s námi o své zážitky a tipy. Pokud se na dovolenou či výlet právě chystáte, tak věříme, že si jedinečné chvilky v Římě skutečně užijete a naberete během dovolené dostatek energie.

Kristýna Paďourová