7x ve Vancouveru úplně zadarmo

Jak si užít Vancouver a neutratit přitom (skoro) ani dolar? Čtěte dál:

Tohle třetí největší kanadské město si zamilujete. Jste milovník sportu? Není problém! Preferujete ruch velkoměsta? Máte ho mít! Raděj byste přírodu a klid? I to je tady pro vás. Tady máte totiž na dosah vše. Dnes mám pro vás několik míst, které můžete navštívit, aniž by to jakkoliv poznamenalo vaši peněženku. Takže, mapu do ruky a jdeme na to!

1) Stanley Park

Na rozloze 4049km2 vás čeká čistý relax. Obujte kolečkové brusle nebo skočte na kolo a vychutnejte si krásnou trasu, která vás provede kolem celého parku. Výhled na moře po celou dobu vaší projížďky je samozřejmostí. Dáváte přednost pěší chůzi? Ztraťte se v lesních cestičkách uprostřed parku. Objevte Beaver lake, nakrmte labutě v Lost Lagoon,  obdivujte totemy, vyfoťte se u Hollow tree a nezapomeňte navštívit krásnou růžovou zahradu.

2) Granville Island

Místo, kde se střetává kultura, umění a dobré jídlo. Místní Public Market je vyhlášený nejen mezi gurmány. Čerstvé ovoce, zelenina, ryby a domácí výrobky všech barev a vůni, stejně jako malé galerie, řemeslná studia a pouliční hudebníky, vše najdete pod jednou střechou právě tady.

3) Vancouver Art Gallery

Pro uspokojení touhy po umění si zarezervujte úterní podvečer! Za dobrovolné vstupné můžete totiž každé úterý od 17 do 21h obdivovat díla jak klasických umělců, tak lokálních, současných  talentů. Součástí galerie je také Gallery store. Varujeme- vstup pouze na vlastní nebezpečí. Obsahuje množství překrásných věcí, kterým lze velmi snadno podlehnout. Pak už by peněženka plakat mohla.

4) Lynn Canyon

Severní Vancouver volá. Kousek autobusem za město a už jste uprostřed přírody. Lynn Canyon nabízí mnoho krásně upravených tras a procházky, které zvládnou i méně zdatní jedinci. Určitě neminete Lynn Canyon Suspension bridge, závěsný most dlouhý 48m, na kterém se budete houpat nad zemí ve výšce 50m.  Z tohoto místa se krátkou chůzí dostanete k vodopádům Twin Falls. V celém Lynn Canyonu najdete na každých pár metrech místa vybízející k pikniku. Pokud jste odvážní, nechte se zlákat k osvěžení v některém z přírodních „bazénků“. Připravte se ale, že slovo ledové pro vás dostane nový rozměr:)

5) Grouse Mountain

Rádi byste dali zabrat své fyzičce? Tohle bude pro vás to pravé. Výšlap zvaný Grouse Grind, dlouhý 2,9km prudkým směrem vzhůru (přičemž vás čeká převýšení 853m), vás nenechá o vašem stavu na pochybách. Nahoře vás za odměnu čeká pohled na místní zvířecí velikány- dva medvědy grizzly, o které se tady stará zkušený personál. Směrem dolů se svezte lanovkou a vychutnejte si krásné výhledy na město a okolní kopce.

6) Pláže

Kupte si krabičku sushi, vemte deku a vychutnejte si krásný den na některé z místních pláží. Mezi nejpopulárnější patří English bay, kterou obklopuje množství barů a restaurací.  Pokud budete mít štěstí, trefíte se do termínu festivalu Celebration of Light, který se koná právě na English bay. Je to mezinárodní soutěž v ohňostrojích a rozhodně je o co stát. Druhou nejoblíbenější, přesto o něco klidnější, je Kitsilano beach. Pro ty, co raděj koupání bez plavek, je tady třeba Wreck beach, vyhlášená nudistická pláž.

7) Third beach

Proč že má zrovna tahle pláž svůj vlastní odstavec? Představte si že sedíte na pláži obklopeni mnoha lidmi, hraje se na bubny všech možných i nemožných velikostí a materálů, všichni se baví, tancují v písku a mají se hezky..tak přesně tohle se děje na Third beach v létě, každé úterý od 17h do západu slunce. Chtěli byste se zapojit? Není problém. Že to neumíte? To vůbec nevadí. Prostě si přineste věc, na kterou se dá bubnovat a přidejte se. Fantazii se meze nekladou.

Vancouver nabízí mnoho. Tohle je jen ukázka toho, co vás čeká!

…tak, teď pěkně vemte ty ušetřené dolary a běžte si za ně dopřát kávu. A oběd! Na shledanou!