Víkendová dovolená ve znamení české historie a přírody

Už jste procestovali celou řadu exotických destinací a chtěli byste tentokrát zůstat v domácím prostředí? Pro dovolenou se otvírá široké spektrum různých variant, české destinace mají mnoho zajímavých výhod. Pokud máte rádi originální přírodní scenérii a architektonické skvosty dávné minulosti, jste v povodí řeky Berounky správně.

Máte rádi originální atmosféru, která připomene odkaz První republiky? Stačí si vybrat volný termín a těšit se na dny, při nichž se podíváte do zeleně a poznáte zblízka národní historii. Poznávání domovského regionu vlastně také patří k všeobecnému rozhledu.

Příroda je doslova za dveřmi

Stačí udělat pár kroků a jste uprostřed zeleně. To je jedna z hlavních výhod, které na vás v tomto malebném regionu čekají. Ubytování v penzionu Karlštejn nabízí desítku různých variant, nechybí dvou a čtyřlůžkové pokoje a k dispozici je také apartmán s kuchyňkou, jíž ocení početnější skupiny návštěvníků Středočeského kraje.

Do restaurace, která se zaměřuje na česká tradiční jídla, to budete mít doslova jen pár kroků. Plány jsou tedy na vás, záleží, jestli dáváte přednost povodí řeky, kterou milují snad všichni čeští vodáci, nebo se spíše zaměříte na různé památky.

Parkování je pro hosty zajištěno

Pro všechny hosty je k dispozici prostorné parkoviště, otázku spojenou s tím, kde necháte své auto, tak máte již dopředu vyřešenou.

A kam se vypravit do okolí?

Nabízí se zoopark Karlštejn, v němž si užijete setkání s kočkovitými šelmami a další exotickou faunou. Svatý Jan pod Skalou je malou vesničkou s romantickým nádechem, kde si připomenete českou historii. Nabízí se cyklostezky, stejně jako pěší turistika, záleží proto na rodinném hlasování. Možnosti jsou otevřené, poznání rodného kraje je před vámi.

Naplánujte si nezapomenutelný víkend

Nechte se okouzlit krásou Českého krasu a prožijte nezapomenutelný víkend plný historie, přírody a pohody. Rezervujte si ubytování v penzionu Karlštejn a vydejte se na dobrodružnou cestu za poznáním.